بایننس در حال آماده شدن برای ورود مجدد به بازار هند با پرداخت جریمه 2 میلیارد دلاری و ایجاد اصلاحات در واحد جنوب آسیایی خود است. بایننس در سال ۲۰۲۱ به دلیل عدم رعایت قوانین ضد پولشویی هند، فعالیت خود در این کشور را متوقف کرد. این موضوع ضربه بزرگی به بایننس وارد کرد، چرا که هند یکی از بزرگترین بازارهای ارزهای دیجیتال در جهان است. 

به گزارش اکونومیک تایمز، بایننس پس از این ممنوعیت با پرداخت 2 میلیارد دلار جریمه در حال آماده شدن برای ورود دوباره به بازار هند است.

در این مرحله، افرادی که اطلاعاتی در مورد این موضوع ارائه می‌دهند، اضافه کردند که بایننس به عنوان یک سازمان ثبت شده در واحد اطلاعات مالی (FIU) وزارت دارایی بازخواهد گشت.

این منابع افزودند که بایننس در تلاش است تا از تمامی مقررات قابل اجرا، از جمله قوانین محلی پولشویی و مالیاتی کشور، در هنگام بازگشت پیروی کند.

در این خبر آمده است که مقامات هندی می‌گویند: «موضع هند همیشه برای همه صرافی‌های ارزهای دیجیتال جهانی روشن است و آنها باید از همه قوانین برای ادامه فعالیت در هند پیروی کنند.»

به غیر از بایننس، OKX، KuCoin، Huobi، Kraken Gate.io، Bittrex، Bitstamp، MEXC و Bitfinex از دیگر صرافی‌هایی بودند که در آن زمان توسط هند اطلاع رسانی شد.

بایننس سابقه طولانی در هند دارد، گمان می‌رود که صرافی محلی WazirX را در سال 2019 خریداری کرده است، اما بعداً ادعا کرد که این معامله هرگز اتفاق نیفتاده است، بایننس ادعا می‌کند که فقط خدمات کیف پول را برای WazirX به عنوان یک راه‌حل فنی ارائه می‌کند و WazirX مسئول تمام جنبه‌های صرافی از جمله ثبت نام، خرید و فروش و برداشت و احراز هویت مشتری (KYC) است.

KuCoin و Binance نیز تصمیم گرفتند که همانند OKX، یکی دیگر از صرافی‌های رمزنگاری پیشرو در میان 9 صرافی مسدود شده، به نهادهای ثبت شده در FIU تبدیل شوند.

در نهایت، در این خبر عنوان شد که بایننس تقریباً 90 درصد از دارایی‌های رمزنگاری سرمایه‌گذاران به ارزش 4 میلیارد دلار را قبل از ممنوعیت در اختیار داشت.

منبع خبر: bitcoinsistemi

لینک مطلب: بایننس در حال آماده شدن برای ورود مجدد به هند!