بایننس به کارگزاران اصلی فشار می‌آورد تا چک‌های سختگیرانه‌ای را برای سرمایه‌گذاران آمریکایی اعمال کنند. بایننس، بزرگترین پلتفرم معاملات دارایی دیجیتال دنیا از نظر حجم بازار، به دنبال اعمال کنترل‌های سختگیرانه‌تر برای جلوگیری از دسترسی سرمایه‌گذاران آمریکایی به پلتفرم خود است.

منابع آگاه به بلومبرگ گفته‌اند که بایننس به کارگزاران اصلی خود، از جمله فالکون‌ایکس و هیدن رود، دستور داده تا بررسی‌های دقیق‌تری روی مشتریانشان انجام دهند. گفتنی است که این صرافی به دلیل سیاست‌های نظارتی و افزایش بازرسی‌ها، اخیراً خدمات خود را در چندین کشور متوقف کرده است.

پس از اقرار به جرم در ماه نوامبر، بایننس بر تقویت اقدامات انطباقی خود پافشاری کرده و خواستار دریافت اطلاعات اضافی از معامله‌گران نهادی شده است. این بررسی‌ها شامل پرسش در مورد موقعیت دفاتر، محل کارمندان و محل اقامت بنیانگذاران است، همراه با گواهی‌های امضا شده برای اطمینان از صحت پاسخ‌ها.

بحران این اقدامات سختگیرانه ناشی از توافقنامه اقرار به جرم بایننس است که شامل پذیرش نقض قوانین ضد پولشویی و تحریم‌های ایالات متحده بود و منجر به جریمه‌ای بی‌سابقه به ارزش ۴.۳ میلیارد دلار شد.

وزارت دادگستری آمریکا بایننس را به هدف قرار دادن مشتریان آمریکایی با نادیده گرفتن قوانین این کشور مورد انتقاد قرار داد. آنها ادعا کردند که کارمندان بایننس به طور فعال از افراد بسیار مهم آمریکایی درخواست می‌کردند تا اطلاعات گمراه‌کننده‌ای در مورد موقعیت مکانی خود ارائه دهند.

بایننس به طور کامل به انطباق با قوانین متعهد است و نحوه ارزیابی کاربران نهایی که می‌توانند به پلتفرم بایننس دسترسی پیدا کنند را به صورت عمومی اعلام کرده است. با شفاف‌سازی استانداردهای خود، بایننس به شرکت‌هایی که می‌خواهند به نقدینگی پیشرو در بازار ما دسترسی پیدا کنند، وضوح بیشتری می‌بخشد.

در پاسخ به سوالات مربوط به بررسی‌های سختگیرانه‌تر، بایننس بر تعهد خود به انطباق و شفافیت تأکید کرد. این صرافی همچنین به برنامه Binance Link خود اشاره کرد که برای ارائه خدمات معاملات و اتصال به شرکت‌ها طراحی شده است.

منبع : coinedition

لینک خبر : فشار بایننس علیه سرمایه گذاران آمریکایی