افراد زیادی از جمله مدیر عامل باننس و تحلیلگران بیت کوین توجه خود را به سمت رویداد هاوینگ بیت کوین جلب کرده‌اند. زیرا جامعه ارزهای دیجیتال با امید به رویداد صعودی پس از زمستان بی‌رحمانه نگاه می‌کنند.

جامعه کریپتو و بسیاری از برجسته‌ترین بازیگران آن، تمرکز خود را به سمت نصف شدن (هاوینگ) بیت کوین تغییر داده‌اند. رویدادی که هر 4 سال یکبار رخ خواهد داد و در نتیجه آن عرضه بیت کوین جدید در بازار نصف می‌شود. هاوینگ بعدی بیت کوین در آوریل 2024 رخ خواهد داد و پاداش استخراج هر بلوک بیت کوین از 6.25 به 3.125 بیت کوین کاهش می‌یابد.

چانگ پنگ ژائو مدیر عامل باینس، طی پستی در X (توئیتر سابق) شمارش معکوس هاوینگ بیت کوین را به همه یادآوری کرد. همچنین تاکید کرد که این رویداد تنها 135 روز دیگر رخ خواهد داد.

نصف شدن بیت کوین به دلیل پویایی عرضه و تقاضا، با حرکت صعودی قیمت بیت کوین مرتبط است. نصف شدن عرضه جدید در میان تقاضاهای رو به رشد معمولا با افزایش قیمت بیت کوین مواجه خواهد شد. طی این امر قیمت بیت کوین طی ماه‌های بعد به بالاترین حد خود می‌رسد.

آخرین نصف شدن بیت کوین در می 2020 رخ داد. قیمت بیت کوین دو ماه قبل از این اتفاق 10 هزار دلار معامله می‌شد اما با شتاب صعودی که گرفت از بالاترین قیمت چرخه قبلی خود یعنی 17 هزار دلار هم فراتر رفت. پس از نصف شدن قیمت بیت کوین وارد یه شتاب صعودی شدیدی شد و به بالاترین حد خود یعنی 69 هزار دلار رسید.

Rekt Capital معامله‌گر و تحلیلگر محبوب در X خود مراحل مختلف چرخه صعودی بیت کوین را توضیح داد. Rekt جدول زمانی را به رویدادهای قبل از هاوینگ و بعد از هاوینگ تقسیم بندی کرد. همچنین تاکید کرد که تقریبا 60 روز قبل از هاوینگ یک رالی اتفاق می‌افتد که سرمایه‌گذاران تمایل به خرید هیجانات را دارند.

بازنگری قبل از نصف شدن، اغلب با یک مرحله انباشت چند ماهه دنبال می‌شود. طی این امر قیمت بیت کوین افزایش و کاهش می‌یابد و در طول دوره روکود سود کمی دارد. اغلب سرمایه‌گذاران طی این مرحله به دلیل بی‌حوصلگی و ناامیدی از عدم سود فوری بالا از سرمایه‌گذاری در بیت کوین متزلزل می‌شوند.

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: شمارش معکوس هاوینگ بیت کوین