میزان سرمایه ورودی به محصولات سرمایه‌گذاری دارایی‌‌های دیجیتال طی هفته‌ای که گذشت ۱.۱ میلیارد دلار افزایش یافته و مجموع سرمایه‌گذاری در این بخش از ابتدای سال را به رقم ۲.۷ میلیارد دلار رسانده است.

با توجه به بهبود و رشد اخیر بازار و افزایش قیمت‌ها، کل دارایی‌های تحت مدیریت (AuM) به بالاترین حد خود از اوایل سال ۲۰۲۲ یعنی ۵۹ میلیارد دلار رسیده است.

بر اساس آخرین نسخه گزارش کوین‌شیرز (Coinshares) از جریان هفتگی سرمایه صندوق‌های دارایی دیجیتال، ۹۸ درصد (۱.۰۹ میلیارد دلار) از این سرمایه ورودی متعلق به محصولات سرمایه‌گذاری در بیت‌ کوین بوده است.

این گزارش نشان می‌دهد که جریان هفتگی ورود سرمایه به محصولات سرمایه‌گذاری اتریوم و کاردانو نیز رشد کرده و این دو به ترتیب، ۱۶ و ۶ میلیون دلار سرمایه جذب کرده‌اند. همچنین ورود سرمایه به محصولات سرمایه‌گذاری اولانچ، پالیگان و ترون به ترتیب ۰.۵، ۰.۴ و ۰.۴ میلیون دلار بوده است.

محصولات سرمایه‌گذاری سولانا تنها ۰.۱ میلیون دلار سرمایه جذب کرد‌ه‌اند، در حالی که سرمایه ورودی محصولات سرمایه‌گذاری ریپل در همین مدت به ۰.۳ میلیون دلار رسیده است.

از نظر منطقه‌ای، بیشترین سهم متعلق به صندوق‌های ETF اسپات بیت کوین در آمریکا بود که طی هفته گذشته، ۱.۱ میلیارد دلار سرمایه جذب کردند. پس از این ورود سرمایه، مجموع دارایی‌های تحت مدیریت این صندوق‌ها به ۲.۸ میلیارد دلار رسید.

به گفته کوین‌شیرز، میزان خروج سرمایه از این صندوق‌ها کاهش یافته است اما فروش احتمالی دارایی‌های جنسیس (Genesis) به ارزش ۱.۶ میلیارد دلار می‌تواند منجر به خروج بیشتر سرمایه در ماه‌های آینده شود.

روند خارج کردن سرمایه در نقاط دیگر کمتر شده است. میزان سرمایه خارج‌شده در کانادا و آلمان به ترتیب ۱۷ و ۱۰ میلیون دلار بوده است. در همین حال، سوئیس شاهد ورود ۳۵ میلیون دلار سرمایه به محصولات سرمایه‌گذاری دارایی دیجیتال بود.

منبع : cryptopotato.com

لینک مطلب : بیت‌کوین همچنان پادشاه جذب سرمایه در ارزهای دیجیتال