شاخص‌های روندی بلندمدت بیت کوین، میانگین متحرک 200 روزه و 200 هفته‌ای، در بالاترین سطح خود قرار دارند و همانطور که آنتونی پمپلیانو می‌گوید بیت‌کوین مانند همیشه قوی است.

میانگین متحرک 200 روزه بیت کوین به بالاترین حد خود یعنی 50178‌دلار رسیده است که یک شاخص فنی کلیدی برای پیش‌بینی روند بلندمدت قیمت بیت کوین است که چشم‌انداز بلندمدت صعودی را نشان می‌دهد.

به گفته BuyBitcoinWorldwide، این شاخص در 6 می به اوج خود رسید. این در حالی است که بیت کوین پس از افت قیمت پس از هاوینگ و پس از اینکه جوایز استخراج بلوک شبکه در 20 آوریل به 3.125 بیت کوین کاهش یافت، به 56800‌دلار رسید.

میانگین متحرک ساده 200 روزه ( SMA 200)، 200 روز آخر قیمت کلوز بیت کوین را جمع می‌کند و آن را بر 200 تقسیم می‌کند تا نوسانات کوتاه‌مدت قیمت را کاهش دهد و هدف آن نشان دادن شاخص روند بلندمدت به معامله‌گران و تحلیلگران است.

هنگامی که قیمت بیت کوین بالاتر از این شاخص معامله می‌شود (همانند وضعیت موجود) معمولاً نشان‌دهنده روند بلندمدت صعودی است. در حالی که وقتی قیمت‌ها به زیر میانگین متحرک 200 روزه کاهش می‌یابد برعکس است.

آنتونی پومپلیانو، تحلیلگر بیت کوین، در سخنرانی در CNBC’s Squawk Box در 6 می، در مورد میانگین متحرک 200 روزه که برای اولین بار از 50000‌دلار عبور کرده است، اظهار نظر کرد.

میانگین 200 روزه

در درازمدت، بیت کوین به روند صعودی خود ادامه می‌دهد، حتی اگر قیمت روزانه نوسان داشته باشد.

او در پست X اضافه کرد با رنج شدن بیت کوین خوابتان نبرد. بیت کوین در بلندمدت همچنان قوی است.

میانگین متحرک 200 روزه بیت کوین به بالاترین حد خود رسیده است و GBTC شاهد اولین روز ورود سرمایه طی 78 روز بود.

بر اساس مدل‌های قیمت WooCharts تحلیلگر Willy Woo، میانگین متحرک 200 هفته‌ای، که یک شاخص روند بسیار طولانی‌مدت است، همچنین در بالاترین سطح خود یعنی بیش از 34000‌دلار قرار دارد، به این معنی که چشم‌انداز روند سالانه حتی صعودی‌تر است.

قیمت بیت کوین در اواسط اکتبر از میانگین متحرک 200 هفته‌ای عبور کرد و از آن زمان تاکنون بالاتر از آن بوده است. قیمت‌های نقدی نیز بطور قابل توجهی بالاتر از شاخص قیمت واقعی (RP) است که حدود 29000‌دلار است.

RP اندازه‌گیری ارزش تمام بیت‌کوین‌ها در قیمتی که آخرین معامله روی آنچین انجام شده است، تقسیم بر تعداد BTC در گردش است و یک شاخص روند بلندمدت دیگری محسوب می‌شود.

مدل بیت کوین

با این حال، میانگین متحرک 50 روزه کوتاه‌مدت کمی از سقف خود در اواسط آوریل کاهش یافته است؛ زیرا بیت کوین از سقف خود در اواسط مارس تنزل کرده است.

پمپلیانو همچنین اشاره کرد که صندوق بیت کوین (ETF) نقدی گری‌اسکیل اولین ورود سرمایه خود را در 3 می ثبت کرد.

این صندوق پس از مشاهده خالص خروجی بیش از 17.5‌میلیارد دلار از زمانی که در اواسط ژانویه از یک تراست به ETF نقدی تبدیل شد، 63‌میلیون دلار ورودی داشت.

این حرکت ادامه یافت و بر اساس داده‌های اولیه از سرمایه‌گذاران Farside، در 6 آوریل، صندوق نیز یک جریان ورودی، البته با میزان کمتر، به مبلغ 3.9‌میلیون دلار ثبت کرد.

منبع : COINTELEGRAPH

لینک خبر: بیت کوین با قدرت رکورد‌دار است