دویچه تلکام در سال 1995 و پس از خصوصی‌سازی انحصار دولتی سابق Deutsche Bundespost تأسیس شد و به یکی از پیشروترین مرکز مخابراتی در جهان تبدیل شد.

این شرکت طیفی از خدمات گسترده، مثل ارتباطات تلفن ثابت و تلفن همراه، اینترنت باند پهن و خدمات IPTV را برای مصرف‌کنندگان و همچنین خدمات فناوری اطلاعات به مشتریان تجاری را ارائه می‌دهد.

دفتر مرکزی دویچه تلکام در بن مستقر است و با کشورهای متعددی در سراسر جهان همکاری می‌کند و به میلیون‌ها مشتری خدمات ارائه می‌دهد که برند بین المللی این شرکت به نام T-Mobile، به ویژه در اروپا و ایالات متحده شناخته شده است.

دویچه تلکام علاوه بر فعالیت‌های اصلی مخابراتی خود، به طور فعال در پیشبرد دیجیتالی و نوآوری مشارکت دارد و در نسل جدید فناوری‌ها مانند شبکه‌های 5G و اینترنت اشیا (IoT) سرمایه‌گذاری زیادی انجام می‌دهد.

این خبر، توسط دیرک رودر، رئیس زیرساخت‌ها و Web3 در شرکت تابعه دویچه تلکام T-Systems MM در جریان کنفرانس بیت کوین پراگ اعلام شد.

 رودر با پوشیدن پیراهنی منقش به گرافیک صورتی بیت کوین که با آرم دویچه تلکام طراحی شده بود، گفت که این شرکت از سال 2023 یک نود بیت کوین و نودهای لایتنینگ بیت کوین را راه‌اندازی کرده است.

رودر با هیجان بیان‌کرد که با قلبی سرشار از غرور، می‌خواهم یک راز کوچک را به شما بگویم که ما به زودی پول دیجیتالی خواهیم ساخت.

 زمانی که جو ناکاموتو، اینفلوئنسر بیت کوین برای این موضوع تحت فشار بود، رودر گفت که ما این کار را انجام خواهیم‌داد و این نشانه ورود سریع دویچه تلکام به استخراج بیت کوین است.

در 23 مه 2023، Deutsche Telekom به عنوان یک اعتبارسنج نقش خود را در Polygon، که یک پلتفرم مشخص در مقیاس Ethereum Layer-2 است را اعلام کرد که این حرکت نشانه مشارکت وسیع Deutsche Telekom درفناوری بلاک چین و حمایت آن از حوزه Polygon را نشان می‌دهد.

این بدان معناست که شرکت تابعه Deutsche Telekom، Deutsche Telekom MMS، علاوه بر کار با Q ،Flow ،Celo Chainlink و Ethereum خدمات اعتبارسنجی خود را به شبکه Polygon هم گسترش می‌دهد.

 Deutsche Telekom MMS به عنوان فقط یکی از 100 شرکت تأییدکننده در شبکه اثبات سهام PoS (Polygon Proof-Of-Stake)  است که خدمات شرط بندی و اعتبارسنجی و پشتیبانی از راه‌حل‌های Supernets Polygon را انجام می‌دهد.

دیرک رودر، رئیس مرکز راه‌حل‌های بلاک چین در دویچه تلکام، بر مزایای حوزه Polygon  تأکید کرد و به پیشرفته‌بودن و کارآمدی آن در منابع اشاره کرد و گفت که این با استانداردهای امنیتی بالای اتریوم پایه‌ریزی شده است.

 وی اظهار داشت که این همکاری گام مهمی برای MMS Deutsche Telekom در استفاده از پتانسیل کامل فناوری بلاک چین و فعال‌کردن برنامه‌های کاربردی مناسب در مقیاس وسیع می‌باشد.

 رودر همچنین سهم Deutsche Telekom MMS در سهامداری Polygon را که از امنیت و تمرکززدایی بلاک چین پشتیبانی می‌کند، را فاش نمود.

مایکل بلانک، مدیر عملیاتی در Polygon Labs، با به رسمیت شناختن رهبری جهانی Deutsche Telekom در ارتباطات از راه دور، از این همکاری ابراز خوشنودی کرد.

 وی خاطرنشان‌کرد که مشارکت Deutsche Telekom در شبکه Polygon، به عنوان اعتباربخش، سبب پذیرش وسیع فناوری بلاک چین می‌شود و توانمندی مصرف‌کننده را از مزایای فناوری web3 افزایش می‌دهد.

در فوریه 2024، Deutsche Telekom اعلام کرد که به اولین شریک شرکتی بنیاد Fetch.ai تبدیل شده است که این ابتکار براساس پیشرفت فناوری‌های هوش‌مصنوعی و Web3 در شبکه Fetch.ai متمرکز است.

این سازمان غیرانتفاعی مستقر در هلند، توسط Bosch و Fetch.ai تاسیس شد و هدف آن ترویج یک پلتفرم باز است که برای پایگاههای با کاربران زیاد قابل دسترسی است.

منبع خبر: Cryptoglobe

لینک مطلب: استخراج بیت کوین در مرکز مخابرات اروپا