به گفته تحلیلگر معروف Rekt Capital، با افزودن داده‌های تکنیکالی صعودی، «منطقه خطر» عرضه بیت کوین رسماً به پایان رسیده است.

چارت معمول بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین می‌تواند از محدوده فعلی خود خارج شود. با این حال، اخبار اقتصاد کلان این هفته نیز می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر قیمت داشته باشد. آیا بیت کوین می‌تواند به سمت بالا حرکت کند؟

در نمودار چهار ساعته، قیمت بیت کوین یک الگوی سر و شانه معکوس را ثبت کرد، شکلی که توسط تحلیلگران تکنیکالی برای پیش‌بینی معکوس‌شدن روند نزولی قبلی استفاده می‌شود.

طبق پستی که در 13 می X از کوئینتن فرانسوا، سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال منتشر شد، بر اساس داده‌های تکنیکالی، اگر شکستی بالاتر از خط روند اتفاق بیفتد، بیت کوین می‌تواند حرکت صعودی داشته باشد. او در این مقاله گفت:

الگوی معکوس سر و شانه‌ها در نمودار دلار-بیت‌کوین دیده می‌شود. زیباترین الگوی سر و شانه نیست که تا به حال دیده ام، اما با آن معامله خواهم کرد. روش‌های مختلفی برای کشیدن خط گردن نیز وجود دارد، اما این روش برای من منطقی‌تر است. شکست خط گردن برای اصلاح بیشتر قیمت.

چارت بیت کوین

بیت کوین تقریباً برخی از اندیکاتورهای تکنیکال کلیدی، از جمله میانگین متحرک همگرایی/واگرایی (MACD)، اندیکاتورهایی که برای اندازه گیری تغییرات در قدرت و جهت یک دارایی استفاده می‌شود را تغییر داده است. به گفته تحلیلگر رمزارز، Jelle، سیزدهم می در ایکس با طرح این موضوع که این کار می‌تواند به معنای حرکت صعودی بیشتری باشد، نوشت:

بیت کوین تقریباً یک تغییر پارامتری کامل را انجام داده است. بازگشت به متحرک نمایی 100‌روزه، یک تلاقی MACD صعودی (زیر خط صفر) و اولین low بالاتر در تایم بزرگتر که به نظر خوب می‌رسد.

تحلیل جلی

در نمودار روزانه، شاخص قدرت نسبی بیت کوین (RSI) بالاتر از 33 در 1 می، 49 بود که نشان می‌دهد قیمت BTC در حال حاضر ارزش معقولی دارد. RSI یک شاخص حرکتی عمومی است که برای اندازه‌گیری اینکه یک دارایی بر اساس میزان تغییرات اخیر قیمت، در ناحیه اشباع خرید یا فروش قرار دارد، استفاده می‌شود.

دلار بیت کوین

مطابق با پیش‌بینی قبلی، معامله‌گر کریپتو با نام مستعار Mags، بر اساس اندیکاتورهای تکنیکالی کلیدی، بر اساس نموداری که در نوشته‌ی ایکس 13 می با 74200 فالوورش به اشتراک گذاشته شده، انتظار شکست قیمت را دارد. او می‌گوید:

تحلیل مگس

علیرغم شکل‌گیری نمودار صعودی، احساسات پیرامون بیت کوین هنوز در وضعیتی نامطمئن است. به گفته مت بل، مدیرعامل Turbofish، به ویژه، تحولات کلان اقتصادی این هفته، به ویژه شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) در 14 می، می‌تواند به طور قابل توجهی بر روند قیمت کوتاه‌مدت آن تأثیر بگذارد. بل به کوین‌تلگراف گفت:

در حالی که نمودار 4 ساعته، احتمالا با شکل‌گیری سر و شانه‌ی معکوس به روند معکوس اشاره می‌کند، بسیار مهم است که توجه داشته باشیم که عملکرد قیمت بیت کوین با قرار گرفتن در ناحیه رنج به شدت محدود شده است. عواملی مانند داده‌های کلان ایالات متحده و نظرات جیریم پاول، رئیس فدرال رزرو، می‌تواند موج جدیدی از نوسانات را در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کند.

به گفته Rekt Capital، تحلیلگر مردمی رمزارز، که روز 13 می در نوشته‌ای در ایکس نوشت، بازگشت بیت کوین به 56000‌دلار احتمالاً یه کف قیمتی در این ناحیه را مشخص کرده است.

او گفت: اگر 56000‌دلار کف قیمتی نبود، پس پولبک فعلی رسماً طولانی‌ترین بازگشت در این دوره 63‌ روز خواهد بود. با این حال، سابقه نشان می‌دهد که پولبک فعلی با قیمت 56000‌دلار و در مدت 47 روز به پایان رسیده است.

بیت کوین دلار

علاوه بر این، منطقه خطر عرضه بیت کوین در 6 می به پایان رسید، زیرا بیت کوین از مرز 65000‌دلار بالاتر رفت.

با این حال، بیت کوین با مقاومت قابل توجهی در محدوده 63500 و 63700‌دلار مواجه است. بر اساس داده‌های Coinglass، حرکت به بالای 63700‌دلار، باعث بسته شدن بیش از 516‌میلیون دلار پوزیشن‌های فروش با لوریج می‌شود.

کوین گلس

منبع : COINTELEGRAPH

لینک خبر: بیت کوین به کف 56‌هزار دلار رسید