این پیش‌بینی صعودی قبل از رسیدن اطلاعات اصلی از ایالات متحده است که احتمالاً بر  کاهش نرخ بهره فدرال رزرو تأثیر می‌گذارد، 10x Research بر اساس تجزیه و تحلیل فنی، قیمت بیت کوین را تا 83 هزار دلار پیش‌بینی می‌کند.

 جمعه یا هفته آینده زمان ایده آل برای شکست این مقاومت است، مارکوس تیلن، بنیانگذار 10x Research، در یادداشتی که با CoinDesk، به اشتراک گذاشته است، گفت که زمان شکستن مقاومت یا امروز، جمعه، 7 ژوئن، یا هفته آینده، چهارشنبه، 12 ژوئن است.

بر اساس تجزیه و تحلیل تکنیکال توسط 10x Research، بیت کوین (BTC) ممکن است با تکمیل یک الگوی اصلی صعودی قیمت در نمودار روزانه، تا 83 هزار دلار افزایش یابد.

طبق تئوری تحلیل تکنیکال، الگوی head and shoulder معکوس معمولاً پس از یک روند نزولی شکل می‌گیرد و پس از شکست روند را به سمت بالا معکوس می‌کند، این الگو به‌ندرت در یک بازار با روند صعودی ظاهر می‌شود که نشان دهنده ادامه روند صعودی است.

شکست بالای 72 هزار دلار وابسته به اطلاعات حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده است که قرار است روز جمعه در ساعت 12:30 منتشر شود، بر اساس گزارش بلومبرگ، برآورد اجماع اقتصاددانان این است که اقتصاد در ماه می 180 هزار شغل ایجاد کرده است که تقریباً با افزایش 175 هزار نفری آوریل برابری می‌کند.

پیش‌بینی می‌شود نرخ بیکاری در ماه می 3.9 درصد باقی بماند و میانگین درآمد ساعتی به طور متوسط 0.3 درصد افزایش می‌یابد، که سرعت آن کمی بیشتر از ماه آوریل است و منجر به رشد دستمزد 12 ماهه 3.9٪ برای دومین ماه متوالی می‌شود.

داده‌هایی نشان می‌دهد که ممکن است کاهش نرخ‌های فدرال رزرو تقویت شود و منجر به شتاب صعودی دارایی‌های ریسک‌پذیر، از جمله ارزهای دیجیتال گردد. برخی از بانک‌های سرمایه‌گذاری از قبل انتظار دارند که بانک مرکزی از طریق کاهش نرخ بهره در ماه جولای کاهش نقدینگی را تجدید کند.

منبع خبر: coindesk

لینک مطلب: بیت کوین به 83 هزار دلار می‌رسد