محققان “فرضیه بازار کارآمد (EMH)” را در برابر بیت کوین آزمایش کردند. این فرضیه موجب افزایش بازدهی بیت کوین تا حدود 300 درصد می‌شود. همچنین طبق این مطالعات محققان توانستند یک مدل بهینه ایجاد کنند.

تیمی از محققان دانشگاهی از دانشگاه‌ بین‌المللی هلنیک و دموکریتوس تراکیه در یونان اخیرا مقاله‌ای را برای حمایت از تجارت بیت کوین با استفاده از “فرضیه بازار کارآمد (EMH)” منتشر کردند.

EMH یک نظریه بحث برانگیز بوده که به توسعه مدل‌هایی کمک کرده که قادر به عملکرد بهتر از استراتژی hodl تا حدود 300 درصد در سبدهای رمزنگاری شبیه‌سازی‌شده است.

در این مقاله آمده:

ما موفق به تولید مدل‌هایی خواهیم شد که پیش‌بینی‌های آن به سرمایه‌گذاران امکان ثبت سودهای بالاتری نسبت به سودهایی که در صورت پیروی از استراتژی خرید و نگهداری به دست می‌آورند خواهد داد.

طرفداران EMH پیشنهاد می‌کنند که به جای تلاش برای شکست دادن بازار، با انتخاب سهام کم ارزش به موقع، سرمایه‌گذاران باید وجوه را در پرتفوی‌های (سرمایه‌های هرشخص) غیرفعال کم هزینه قرار دهند.

این درحالی است که مخالفان EMH با اشاره به برخی سرمایه‌گذاران از جمله وارن بافت، که تمام حرفه‌های خود را از شکست دادن بازار ساخته‌اند، این استدلال را رد می‌کنند.

تیم تحقیقاتی در مقاله فوق به تحقیق در خصوص بازار بیت کوین پرداختند. این تیم همچنین افزود که EMH در معاملات ارزهای دیجیتال به عنوان جایگزینی برای رویکرد استاندارد “خرید و نگهداری یا توقف”، برای جلوگیری از نوسانات بازار است.

محققان برای آزمایش این امر چهار مدل هوش مصنوعی متمایز را توسعه داده که با مجموع داده‌های متعدد تست شده‌اند. پس از آزمایش‌ها و تست‌های متعدد مدل‌هایی را انتخاب کردند که هم در برابر استراتژی‌های غلبه بر بازار و هم با استراتژی هولینگ بهینه شده بودند.

طبق گفته‌های این تیم، مدل بهینه بازده پایه را تا 297 درصد شکست داد. این امر موجب افزایش اعتبار EMH به ابزاری مفید برای معامله‌گران بیت کوین و ارزهای دیجیتال می‌‌شود. همچنین قابل ذکر است که محققان این آزمایش را با استفاده از داده‌های تاریخی و مدیریت پورتفولیو شبیه‌سازی شده انجام داده‌اند.

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: افزایش بازده 300 برابری بیت کوین با فرضیه EMH