قیمت بیت کوین در جریان معاملات روز سه‌شنبه و در پی انتشار پستی توسط حساب کاربری کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، نوسانات شدیدی را تجربه کرد.

این پست در مورد تأیید صندوق‌های ETF اسپات بیت کوین بود، اما پس از مدتی مشخص شد که صحت ندارد و این موضوع معامله‌گران را به شدت مردد کرد.

بلافاصله پس از انتشار این پست توسط حساب رسمی SEC در پلتفرم X (توییتر سابق)، قیمت بیت کوین ابتدا ۲.۵ درصد افزایش یافت و به بالاترین حد خود در ۱۹ ماه اخیر (۴۷۹۰۰ دلار) رسید.

اما پس از این که معلوم شد این حساب کاربری هک شده، قیمت بیت کوین تقریباً ۶ درصد کاهش یافت و به ۴۵۱۰۰ دلار رسید.

شدید بیت‌کوین بعد از توییت SEC در مورد اسپات2

در این میان، داده‌های CoinGlass نشان می‌دهند که نوسانات قیمت موجب لیکویید شدن بیش از ۵۰ میلیون دلار از پوزیشن‌های معاملاتی مشتقات در صرافی‌های ارز دیجیتال، ظرف تنها یک ساعت شده است.

بیت کوین در زمان انتشار این خبر با کاهشی ۲ درصدی طی ۲۴ ساعت گذشته، کمی کمتر از ۴۶ هزار دلار قیمت دارد.

الکس کروگر، یکی از بنیانگذاران Asgard Markets، خاطرنشان کرد که رویدادهای اخیر حاکی از آن است که قیمت بیت کوین ممکن است به اندازه‌ای که گاوها امیدوارند، پس از تأیید رسمی ETF اسپات، افزایش نداشته باشد.

با توجه به هک حساب کاربری SEC، ابهاماتی هم در مورد زمان اعلام تصمیم نهایی این رگولاتور به وجود آمده است. برخی از کارشناسان نگران هستند که از این هک به عنوان بهانه‌ای برای به تأخیر انداختن زمان اعلام تصمیم، یعنی ۱۰ ژانویه استفاده شود، اگرچه بیشتر آن‌ها احتمال وقوع چنین اتفاقی را بسیار پایین می‌دانند.

این طور که از شواهد پیدا است نظر نهایی SEC در مورد تصمیم گیری برای اسپات بیت کوین همین هفته انجام می شود و اعلام خواهد شد.

منبع : coindesk.com

لینک مطلب : نوسان شدید بیت‌کوین بعد از توییت SEC در مورد اسپات