در 24 ساعت گذشته بیت کوین با کمی افزایش در حدود یک درصد باعث ایجاد خوش‌بینی محتاطانه در بین طرفداران رمز ارز در سراسر جهان شده است، این اعتماد به نفس جدید بدلیل فعالیت نهنگ‌های بزرگ و پیش‌بینی‌های مثبت بلندمدت تحلیلگران برتر تقویت می‌شود.

یک نهنگ رمز ارز معروف با خرید 6070 بیت کوین به ارزش حدود 395 میلیون دلار خبرساز شده است و این اولین خرید بزرگ نهنگ در 18 ماه اخیر است.

 این سرمایه‌گذار که با حرکت‌های معاملاتی هوشمند شناخته شده است، در سال 2022،ً 41000 بیت کوین در موقع نزول بازار با میانگین قیمت 19000 دلار برای هر بیت‌کوین خریداری کرده بود.

این نهنگ در یک حرکت درخشان، 37000 بیت کوین را در طی رونق بازار در سال‌های 2023 و 2024 با قیمت متوسط ​​46800 دلار فروخت که 1.74 میلیارد دلار درآمد و بیش از یک میلیارد دلار سود داشت.

 این خرید اخیر نشان‌دهنده ایمان مجدد نهنگ به آینده بیت‌کوین است و به حرکت‌های بزرگ قیمت در آینده اشاره می‌کند.

تحلیلگران برتر ارزهای دیجیتال نسبت به آینده بیت کوین بسیارخوش‌بین هستند و برخی پیش‌بینی می‌کنند که قیمت آن به 100000 دلار برسد.

علی مارتینز، کارشناس معتبر ارزهای دیجیتال، میگوید که بیش از 70 درصد از تمام موقعیت‌های باز بیت کوین در بایننس صعودی هستند.

نمودار 1 حرکت نهنگ‌های بیت کوین

تحلیلگر دیگری بنام Jelle، اشاره می‌کند که بیت کوین اخیراً به سطوح پشتیبانی مهمی مانند میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه (EMA) و لبه پایینی یک الگوی مثلث صعودی رسیده است.

Jelle، معتقد است که به‌زودی بیت کوین با جهش از این سطوح می‌تواند به 72000 دلار برسد و در بلندمدت برای افزایش حدودا تا 100000 دلار راه را هموار کند. این پیش‌بینی‌ها خوش‌بینانه‌ هستند، زیرا بسیاری معتقدند قیمت فعلی بیت‌کوین فرصت خوبی برای خرید است.

حرکت اخیر قیمت بیت کوین فقط عامل جذب سرمایه‌گذاران نیست بلکه سرمایه‌گذاران بزرگ بیشتری را هم علاقه‌مند می‌کند که نشانه اعتماد روزافزون به ارزش بیت‌کوین است و سرمایه‌گذاری‌های بزرگ از طرف چهره‌ها و شرکت‌های معروف، نشان‌دهنده پذیرش و ادغام وسیع بیت‌کوین در جریان اصلی مالی است.

درحال حاضر، پیش‌بینی می‌شود که قیمت بیت‌کوین درماه جولای صعودی باشد و بر اساس ردیابی قیمت ارزهای دیجیتال CoinCodex، نشان‌دهنده افزایش احتمالی 30 درصدی بیش از 85000 دلار است.

نمودار 2 حرکت نهنگ‌های بیت کوین

شاخص‌های فنی متمایل به نزولی هستند و این نشان‌دهنده قطع ارتباط بین احساسات بازار و اقدام قیمت است و شاخص ترس و طمع در عدد 60 این ناهماهنگی را بیشتر آشکار می‌کند، در حالی که قیمت طی ماه گذشته تقریباً در نیمی از روزهای صعودی 47 درصد و در نوسانات نسبتاً کم 2.29 درصد را تجربه کرده است.

 اطلاعات فنی اساسی ممکن است به داستان متفاوتی اشاره کند و منتظریم ببینیم که آیا افزایش قیمت پیش‌بینی‌شده به نتیجه می‌رسد یا جریان‌های نزولی حاکم می‌شود، سرمایه‌گذاران حرکت‌های قیمت بیت کوین را زیر نظر دارند و به‌دنبال فرصت‌هایی هستند که اوج‌های جدیدی را نشان دهد.

اگرچه رسیدن به قیمت 100000 دلار قطعی نیست ولی استراتژی کهنه‌کاران بازار و افزایش علاقه سازمان‌ها، دلیل محکمی است که پتانسیل بلندمدتی را برای بیت کوین فراهم می‌کند.

منبع خبر: newsbtc

لینک مطلب: نهنگ‌های بیت کوین در حال حرکت