کمی بیش از شش هفته پیش، نشان دادیم که بیت کوین (BTCUSD) در حال تشکیل یک پرچم گاوی است و بر اساس تجزیه و تحلیل‌های اصل موج الیوت (EWP)، در آخرین به روز‌رسانی خود دریافتیم که آخرین مانع بیت کوین به شرح زیر است:

برای اطمینان از تشکیل کف، حداقل به یک استراحت بالاتر از میانگین متحرک ساده 20 روزه (20d SMA) و سپس بسته شدن روزانه بالای SMA پنجاه روزه آبی‌رنگ نیاز دارد. در آن صورت، بیت کوین می‌تواند به خط روند خاکستری نزولی بالایی الگوی پرچم گاوی که هنوز در حال بازی است حمله کند. شکست بیشتر این خط روند، معامله را به نفع گاوها ثبت می‌کند و پس از آن ما باید در حالت ایده‌آل به دنبال 92‌هزار دلار (هدف الگوی پرچم گاوی) باشیم.

پیشروی سریع و عملکرد بیت کوین، SMA‌های 20d- و 50d و Ichimoku Cloud (فلش‌های افقی سبز) خود را حذف کرد. شکل 1 را در زیر ببینید. علاوه بر این، هنوز هم بالاتر از 200d SMA است و هر سه در حال افزایش هستند. بنابراین، قیمت بیت کوین بالاتر از SMA و Cloud 20> 50> 200 روز است. بنابراین، نمودار روزانه 100٪ است و ما نیز باید دید صعودی داشته باشیم. با این حال، یک مزاحم وجود دارد. اجازه دهید در زیر توضیح دهیم.

شکل 1. نمودار روزانه BTCUSD با چندین شاخص فنی و تعدادی EWP ترجیحی.

آخرین مانع بیت کوین با نمودار

بیت کوین از زمان سقف قیمتی خود در ماه مارس، دو بار به خط روند بالایی که پرچم بالقوه صعودی را تشکیل می‌دهد، برخورد کرده است. فلش‌های قرمز رنگ را در شکل 1 در بالا ببینید. علاوه بر این، در 20 می، یک شکست جعلی به ما داد.

بیت کوین بالاتر از خط روند بسته شد اما روز بعد در زیر آن بسته شد. درست یک هفته بعد، در 27 می، گاوهای بیت کوین دوباره تلاش کردند اما دوباره شکست خورند. امروز، در 3 ژوئن، فلش نارنجی رو به پایین را ببینید، دقیقاً یک هفته دیگر است و ما به صحنه جنایت برگشتیم. ما معمولاً وزن زیادی به خطوط روند نمی‌دهیم، زیرا اغلب ذهنی هستند، اما در این مورد، به وضوح آخرین مانعی است که گاوها باید بردارند تا بتوانند قیمت بیت‌کوین را به طور ایده‌آل تا 92‌هزار دلار افزایش دهند. این هدف صعودی پیش‌بینی شده پرچم گاوی از سطح پایین W-4 سبز بالقوه است که در آوریل ساخته شد. اگر گاوها دوباره شکست بخورند، جایگزین ما وارد بازی می‌شود. شکل 2 را در زیر ببینید.

شکل 2. نمودار روزانه BTCUSD با چندین شاخص فنی و تعدادی EWP جایگزین.

نودار بیت کوین حالت دو

در آن صورت، اصلاح بیت کوین و الگوی پرچم گاوی برای چند هفته دیگر ادامه خواهد داشت و W-4 سبز رنگ پس از آن به یک اصلاح زیگزاگ دوبل (WXY) تبدیل می‌شود که به طور ایده‌آل ۵۴ تا ۵۵‌هزار دلار را هدف قرار می‌دهد. با توجه به اینکه نمودار بیت کوین در حال حاضر، همانطور که قبلاً گفته شد، 100% صعودی است، ما باید این اتفاق را کمتر در نظر بگیریم و باید ببینیم که BTCUSD به زیر 20d، 50d و Ichimoku Cloud برمی‌گردد تا بدانیم که این اتفاق می‌افتد. از این رو، جایگزین ما طرح اطمینان یا احتیاط ما است. اگر دیدیم که شکست رخ می‌دهد، برای آن آماده خواهیم بود. تا آن زمان، نمودار می‌گوید، به طور عینی، ما باید صعودی باشیم مگر خلاف آن ثابت شود.

بنابراین، اگرچه دیدگاه ما در درازمدت برای BTCUSD صعودی باقی می‌ماند و انتظار داریم که قیمت آن به بیش از 100‌هزار دلار قبل از پایان دوره 2022 برسد، اما گاوها آخرین مانع بیت کوین را برای عبور کردن دارند. آن‌ها نشان دادند که منظورشان کسب‌وکار با ایجاد یک رالی بالاتر از SMAهای مهم است و اکنون باید خط روند بالایی پرچم گاوی را حذف کنند.

منبع : INVESTING

لینک خبر : آخرین مانع بیت کوین قبل از 90‌هزار دلار