قیمت بیت کوین نزدیک به 35 هزار دلار تثبیت می‌شود. آیا آلت کوین‌ها بر روی قیمت‌های جانبی سرمایه‌گذاری می‌کنند و بالاتر می‌روند؟؟؟

افزایش حاشیه‌ای حدود 1.5 درصدی بیت کوین ظی هفته گذشته نشان از احتیاط معامله‌گران در سطوح بالاتر را می‌دهد. با این حال معامله‌گران برای خروج عجله ندارند. خرس‌ها طی روزهای اخیر در خواب زمستانی بوده‌اند؛ اما اگر رالی از سر گرفته نشود فروشندگان دوباره برای بازگردانی تلاش خواهند کرد.

ون استراتن تحلیلگر CryptoSlate، گفت:

با افزایش برداشت بیت کوین از صرافی‌ها ما شاهد احساسات مثبت در میان مردم هستیم. میزان این برداشت‌ها به 61 هزار دلار رسیده که نسبت به این میزان در سال قبل که 43 هزار دلار بود شاهد بهبود هستیم.
عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال
عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال

بخش بزرگی از انباشت در بیت کوین انجام می‌شود. این امر به این امید که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده یک صندوق معامله در بورس بیت کوین را تایید کند. شور و اشتیاق معامله‌گران با انتشار خبری مبنی بر اینکه دولت هنگ کنگ پیشنهادی برای ETF بیت کوین دارد بیشتر شده است. آرتور هیز بنیان‌گذار BitMEX، در X (توئیتر سابق) گفت که رقابت بین ایالات متحده و چین برای بیت کوین خوب است.

بیایید با تحلیل نمودارها بیابیم که آیا بیت کوین و آلت کوین‌ها آماده افزایش حرکت صعودی خود هستند یا زمان اصلاح کوتاه مدت فرا رسیده است؟؟؟

قیمت بیت کوین

بیت کوین به تدریج در الگوی کانال صعودی در حال افزایش است. این امر نشان می‌دهد که گاوها دارای لبه هستند اما حرکت در حال کاهش است.

نمودار روزانه BTC/USDT
نمودار روزانه BTC/USDT

شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده خرید بیش از حد باقی مانده و نشان از افزایش تثبیت جفت BTC/USDT یا اصلاح را می‌دهد. اگر قیمت به زیر کانال سقوط کند معامله‌گران کوتاه مدت وسوسه شده که سود خود را ثبت کنند. در میانگین متحرک نمایی 20 روزه (33238 دلار) حمایت قوی وجود دارد اما با شکست این سطح قیمت به 31 هزار دلار سقوط می‌کند.

در جهت مخالف با افزایش قیمت و عبور از سطح، مرحله بعدی صعود شروع می‌شود. پس از این امر جفت BTC/USDT به سمت 40 هزار دلار افزایش خواهد یافت.

قیمت اتر

اتر در 5 نوامبر از مقاومت 1885 دلار شکست که این امر نشان از شروع مرحله بعدی صعود به سمت 2 هزار دلار است.

نمودار روزانه ETH/USDT
نمودار روزانه ETH/USDT

خرس‌ها با تمام توان از منطقه بین 2000 تا 2200 دلار دفاع خواهند کرد. زیرا با شکست این مقاومت و به دلیل نبود هیچ مقاومت بزرگ دیگر، مسیر ETH/USDT به سمت 3500 دلار باز می‌شود.

در طرف مقابل با سقوط قیمت به زیر سطح فعلی و متحرک نمایی 20 روزه (1780 دلار)، دیدگاه فوق در کوتاه مدت باطل می‌شود. در این صورت جفت ETH/USDT به سمت میانگین متحرک ساده 50 روزه (1671 دلار) سقوط می‌کند.

شاخص S&P 500

شاخص S&P 500 (SPX) روزهای خوبی نداشته و طی چند روز گذشته در حال افت بوده است. گاوها در 2 نوابر قیمت را به بالاتر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (4275) رساندند. سپس در 3 نوابر حرکت خود را به سمت میانگین متحرک ساده 50 روزه (4346) ادامه داد.

نمودار روزانه SPX
نمودار روزانه SPX

RSI به سمت محدوده مثبت افزایش یافته، همچنین متحرک نمایی 20 روزه نیز شروع به افزایش کرده است. این امر نشان از پایان روند نزولی است اما شروع روند صعودی را تضمین نمی‌کند. همچنین طبق انتظارات خرس‌ها به شدت از خط روند نزولی دفاع می‌کنند.

به همین ترتیب، خریداران بدون مبارزه از مزیت خود دست نمی‌کشند. خریداران نزول‌ها را نزدیک به میانگین متحرک نمایی 20 روزه می‌خرند. بازگشت قوی از این سطح، احتمال شکست بالای خط روند نزولی را افزایش می‌دهد. اگر خرس‌ها می‌خواهند که دست برتر داشته باشند باید قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 2 روزه برسانند.

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: تحلیل قیمت BTC، ETH و SPX