بیت کوین هفته را با یک اصلاح سطحی آغاز کرد. اما معامله‌گران آلت کوین تحت تاثیر کاهش جزئی قیمت بیت کوین قرار نگرفته‌اند.

بیت کوین تا به امروز بیش از 120 درصد افزایش داشته که نشان از بهبود قابل توجهی از احساسات ارز دیجیتال است. طبق داده‌های BitInfoChart، خرید جامد منجر به افزایش شدید کیف پول‌های رمزنگاری شده است.

بیت کوین پس از این افزایش قابل توجه ممکن است در کوتاه مدت با باد مخالف روبه‌رو شود. داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده و تولیدکننده به ترتیب در 14 و 15 نوامبر منتشر می‌شود.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال
عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال

عقب نشینی کوتاه مدت برای روند بلند مدت بازار مفید است. همچنین توسط معامله‌گران به عنوان فرصتی برای خرید تلقی می‌شود. اکثر تحلیلگران پیش‌بینی کرده که بیت کوین در سال 2024 شاهد افزایش خواهد بود. همچنین انتظار می‌رود که یک صندوق معامله شده در بورس بیت کوین در نهایت تاییدیه نظارتی را دریافت کند.

آیا بیت کوین و آلت کوین‌ها اصلاح کوتاه مدتی را آغاز می‌کنند؟ یا گاوها فشار خرید خود را حفظ کرده و سطوح مقاومت سربار را پاک می‌کنند؟ با تحلیل و تجزیه نمودارها پاسخ این سوال‌ها را میابیم.

بیت کوین طی چهار روز گذشته نزدیک به خط مقاومت کانال باقی مانده و همچنین گاوها نتوانستند مرحله بعدی روند صعودی را شروع کنند. این امر نشان می‌دهد که تقاضا در سطوح بالاتر کاهش می‌یابد.

نمودار روزانه BTC/USDT
نمودار روزانه BTC/USDT

اگر قیمت دوباره وارد کانال شود نشان خواهد داد که شکستی در 9 نوامبر فقط یک تله گاو نر بوده است. همچنین معامله‌گران کوتاه مدت احتمالا سود خود را ثبت می‌کنند و قیمت را به سمت متحرک نمایی 20 روزه (34961 دلار) می‌کشند.

سطح خرید بیش از حد شاخص قدرت نسبی (RSI) نسبت به اصلاح یا تثبیت احتمالی در کوتاه مدت هشدار می‌دهد. اگر خرس‌ها جفت BTC/USDT را به زیر کانال بکشند اصلاح تا 32400 دلار و در نهایت به 31 هزار دلار افزایش میابد.

در طرف مقابل با افزایش قیمت به بالای 38 هزار دلار روند صعودی جدید آغاز شده که به سمت 40 هزار دلار حرکت خواهد کرد.

اتر در 12 نوامبر از سطح روانی بازگشت و به 2 هزار دلار رسید. این امر نشان ‌می‌دهد که گاوها در تلاش هستند تا این سطح را به حمایت تبدیل کنند.

نمودار روزانه ETH/USDT
نمودار روزانه ETH/USDT

خریداران بار دیگر برای غلبه بر مانع 2200 دلار تلاش خواهند کرد. اگر خریداران موفق شوند جفت ETH/USDT شتاب گرفته و به دلیل نبود سطح مقاومت دیگری قیمت به سمت 3 هزار دلار افزایش می‌یابد.

خرس‌ها کوتاه نیامده و در قیمت 0220 دلار دفاع قوی خواهند داشت. با کاهش قیمت از این سطح جفت برای مدتی بین 2000 تا 220 دلار تثبیت می‌شود. اگر قیمت شکسته شود و به زیر 2 هزار دلار برسد روند مثبت در کوتاه مدت منفی خواهد شد. جفت ETH/USDT سپس به سمت میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1908 دلار) سقوط می‌کند.

شاخص S&P 500 (SPX) در 9 نوامبر از خط گردن خارج شد. این امر نشان از خرید گاوها در هر افت جزئی را می‌دهد.

نمودار روزانه SPX
نمودار روزانه SPX

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (4319) افزایش یافته و همچنین RSI نیز به سمت ناحیه مثبت حرکت کرده است. تمام این عوامل نشان از در راس بودن گاوها را می‌دهد. شکست و بسته شدن بالاتر از خط روند نزولی مسیر رالی را به 4512 باز می‌کند.

اما خرس‌ها به راحتی تسلیم نخواهند شد. خرس‌ها از خط روند نزولی محافظت کرده و تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر خط گردن بکشند. در صورت موفقیت شاخص به سمت میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش میابد. فروشندگان با کاهش قیمت به زیر متحرک نمایی 20 روزه جایگاه خود را تثبیت خواهند کرد.

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: تحلیل قیمت BTC، ETH و SPX