پارادایم ادعا می‌کند که SEC از ادعاها در شکایت خود برای تغییر قوانین استفاده می‌کند. این امر بدون پایبندی به روند تعیین قوانین صورت می‌گیرد.

شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر پارادایم از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به دلیل دور زدن رویه قوانین استاندارد علیه صرافی ارزهای دیجیتال بایننس انتقاد کرد.

پارادایم طی بیانیه‌ای در 29 سپتامبر بیان کرد که SEC از اتهامات موجود در شکایت خود برای تغییر قانون بدون پیروی از روند تعیین‌شده استفاده می‌کند. پارادایم قاطعانه بر این باور است که SEC از مرزهای نظارتی خود به شدت فراتر رفته است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در ماه ژوئن اقدامات قانونی خود را علیه صرافی ارزهای دیجیتال بایننس شروع کرد. کمیسیون صرافی بایننس را متهم به نقض قوانین اوراق بهادار کرد. از جمله این قوانین فعالیت بدون ثبت‌نام لازم به عنوان صرافی، کارگزار، فروشنده یا آژانس تسویه حساب است.

پارادایم تایید کرد که SEC اخیرا پرونده‌های مشابهی را علیه صرافی‌های ارزهای دیجیتال به راه انداخته است. همچنین پارادایم ابراز نگرانی کرد و گفت: «موضع SEC اساسا درک ما را از قوانین اوراق بهادار در چندین جنبه حیاتی تغییر می‌دهد.»

دایره صادرکننده کوین USD اخیرا یکی از شرکت‌کنندگان در مناقشه حقوقی جاری بین بایننس و SEC شده است. این پلتفرم معتقد است که SEC نباید استیبل کوین‌ها را به عنوان اوراق بهادار دسته‌بندی کند.

پلتفرم صادر کننده کوین USD می‌گوید: «این دارایی‌ها را نباید به عنوان اوراق بهادار طبقه‌بندی کنند. زیرا افرادی که استیبل کوین‌ها را خرید می‌کنند به دلیل کسب سود نیست.»

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: دور زدن قوانین توسط SEC در شکایت علیه بایننس