اظهارات تکان‌دهنده مدیر عامل VanEck برای ETF‌های اتریوم که احتمالاً در ماه می اتفاق می‌افتد.

مدیر‌عامل شرکت VanEck که برای ETF نقدی اتریوم درخواست داده است، در مورد ETF‌های اتریوم که انتظار می‌رود تایید شوند، اظهارات شگفت‌انگیزی بیان کرد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار، پس از تاخیر در تاریخ تصمیم‌گیری اولیه خود در ماه مارس، تا پایان ماه می فرصت دارد تا بررسی خود را از ETF نقدی اتریوم، نهایی کند. شرکت‌هایی مانند BlackRock، Fidelity و VanEck که امسال ETF بیت کوین را راه‌اندازی کرده‌اند، مشتاقانه منتظر تایید یک محصول اتریوم بودند.

با این حال، برخی از شرکت‌های متقاضی مطمئن نیستند که SEC به برنامه‌های اتریوم آنها چراغ سبز نشان دهد. Jan van Eck، مدیرعامل VanEck در رویداد ارزهای دیجیتال هفته‌ی بلاک‌چین در پاریس به آرجون خارپال از CNBC، گفت: ما اولین نفری بودیم که برای اتریوم در ایالات متحده درخواست دادیم، و احتمالاً اولین نفری نیز هستیم که رد می‌شویم.

VanEck اضافه کرد که فرآیند نظارتی شامل اظهار نظر قانون‌گذاران در مورد برنامه‌ها می‌شود و این فرآیند هفته‌ها قبل از تایید ETF بیت‌ کوین اتفاق می‌افتد. او گفت: در حال حاضر، سکوت کامل در مورد اتریوم وجود دارد.

با وجود این، خصوصا از زمانی که SEC اولین ETF بیت کوین را در ژانویه تایید کرد، اشتیاق برای ETF اتریوم در میان جامعه ارزهای دیجیتال در حال افزایش است. قیمت اتریوم در هفته گذشته با این امید که SEC یک ETF با پشتوانه اتریوم را تایید کند، در حال افزایش بوده است.

با این حال، سازمان تنظیم مقررات ایالات متحده نشان داده است که ممکن است مایل به تایید چنین محصول سرمایه‌گذاری نباشد. گری جنسلر، رئیس SEC قبلاً تأکید کرده بود که از نظر آژانس، اکثریت قریب به اتفاق دارایی‌های رمزنگاری شده قراردادهای سرمایه‌گذاری هستند و بنابراین مشمول قوانین اوراق بهادار فدرال هستند. این کار را برای ETF اتریوم دشوار می‌کند.

ژان ماری موگنتی، مدیر عامل CoinShares امروز به CNBC گفت: ما تصمیم اتریوم را بسیار بسیار دقیق دنبال می‌کنیم.

CoinShares تا سه ماه قبل از تایید ETF بیت کوین به دنبال این نبودیم و در آخرین لحظه تصمیم به اخذ تاییدیه گرفتیم.

منبع : BITCOINSISTEMI

لینک خبر: اظهارات شوکه کننده مدیر‌عامل VanEck