شرکت سیرکل (Circle) و بازی متاورس اووردر (Overdare) مبتنی بر NFT کره جنوبی درحال همکاری هستند تا به توسعه‌دهندگان بازی اجازه دهند که کیف پول‌های وب3 درون بازی را در این پلتفرم بسازند.

طبق اعلام روز دوشنبه، این همکاری همچنین به سازندگان بازی اجازه خواهد داد تا پرداخت‌های مستقیم USDC را در این پلتفرم به راحتی انجام دهند.

Overdare یک بازی ساخته شده توسط سازندگان PUBG است و قرار است در سال ۲۰۲۴ به صورت جهانی عرضه شود.

همکاری با سیرکل فراتر از قابلیت کیف پول درون بازی است. هدف اووردر تغییر مالکیت معنوی و مدیریت درآمد برای سازندگان با استفاده از ولت‌های قابل برنامه‌ریزی سیرکل است. این ادغام تجارت مالکیت معنوی را فعال می‌سازد و پرداخت مستقیم در USDC را تسهیل می‌کند و به سازندگان اجازه می‌دهد تا جریان‌های درآمدی جدیدی را برای خود بسازند.

جرمی آلیر، مدیرعامل سیرکل، در بیانیه‌ای گفت: “ما معتقدیم که این همکاری یک کاتالیزور در شکل دادن به آینده سرگرمی‌های دیجیتال خواهد بود و در نهایت یک محیط نوآورانه وب3 را برای همه پرورش می‌دهد.”

رسیدن به درآمد با ساخت NFT

اووردر با الهام گرفتن از پلتفرم بازی روبلوکس، از موتور Unreal Engine ۵ شرکت اپیک گیمز برای ارائه ابزارهای ساخت هوش مصنوعی استفاده می‌کند. این به بازیکنان اجازه می‌دهد تا نقش طراحان بازی را در متاورس ایفا کنند و تجربیات منحصر به فرد خود را خلق کنند.

فراتر از ساخت داخل بازی، اووردر از یک مدل “Create-to-Earn” بهره می‌برد که به بازیکنان اجازه می‌دهد خلاقیت خود را افزایش دهند. با ساخت دارایی‌های دیجیتال ارزشمند، بازیکنان می‌توانند آنها را به NFT تبدیل کنند و راه را برای تجارت در بازار بازی مجازی, آغاز کنند.

بازیکنان همچنین می‌توانند شخصیت‌های خود را ساخته و با دیگران در بازی صحبت کنند.

ساخت متاورس در بازی اووردر

اووردر از بلاک چین اختصاصی خود به نام Settlus برای مدیریت تراکنش‌های درون بازی استفاده می‌کند. این شبکه سفارشی با استفاده از کیت توسعه نرم افزار کازماس (SDK) ایجاد شده است.

ادغام Settlus فراتر از تسهیل معاملات روان است. فرآیند صدور مجوز، محتوای تعاملی را آسان می‌کند و به سازندگان اجازه می‌دهد فرصت‌های کسب درآمد را در بلاک چین باز کنند.

نگاه‌های اولیه به بازی، دنیای مجازی وسیعی را به نمایش می‌گذارد، جایی که بازیکنان می‌توانند از ابزارهای هوش مصنوعی برای ساخت بازی‌های پیچیده و کمک به اکوسیستم استفاده کنند.

اووردر همچنین قصد دارد با “استودیوی اووردر” به سازندگان بازی قدرت ببخشد. این مجموعه اختصاصی مملو از ابزارهایی است جهت شخصی‌سازی و ایجاد تجربه بازی‌های همه جانبه که در این پلتفرم طراحی شده‌اند.

شرکت سیرکل اخیرا با اشاره به نگرانی‌های شناسایی شده در چارچوب مدیریت ریسک، از قطع پشتیبانی USDC از بلاک چین ترون خبر داد. این تصمیم به دنبال چالش‌های جاری پیرامون ترون، از جمله اتهام مشارکت در پولشویی در اکوسیستم آن گرفته شده است.

منبع خبر: cryptonews

لینک مطلب: همکاری شرکت سیرکل و بازی Overdare برای ایجاد ولت‌های web3