شرکت Consensys (کانسنسیس یک شرکت نرم‌افزاری فعال در حوزه بلاک‌ چین بوده و فعالیت‌های خود را بر روی توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز و محصولات مبتنی بر شبکه اتریوم متمرکز کرده است. این شرکت در سال ۲۰۱۴ توسط یکی از هم‌بنیان‌گذاران شبکه اتریوم به نام جوزف لوبین تأسیس شد) از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) به دلیل تمایل به اقدام علیه این شرکت برای محصولات MetaMask شکایت کرده است.

این شرکت بلاک چین از دادگاه خواسته است تا رسماً اعلام کند که اتریوم به عنوان اوراق بهادار طبقه‌بندی نشده است.

در اقدامی تازه، شرکت Consenys اولین گام را برای شفاف‌سازی وضعیت اتریوم به‌عنوان اوراق بهادار برداشته است. این شرکت بلاک چین که توسط جوزف لوبین، هم بنیانگذار اتریوم تأسیس شده است، از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) و پنج کمیسیونر آن شکایت کرده است.

هدف این کار این است که اطمینان حاصل شود تا اتریوم یک پلتفرم بلاک چین پر جنب و جوش و ضروری باقی می‌ماند و دسترسی توسعه دهندگان، شرکت کنندگان در بازار و موسسات بی‌شماری را حفظ می‌کند.

یک سند دادگاه نشان می‌دهد که SEC در 10 آوریل اخطاریه ولز را برای شرکت Consenys صادر کرده است و شرکت را از قصد آن‌ها برای انجام اقدامات اجرایی مطلع کرده است. این اقدام مربوط به خدمات محصول MetaMask شامل MetaMask Swap و MetaMask Staking بود. MetaMask یک کیف پول رمزنگاری است که توسط شرکت Consensys ساخته شده است که بر روی بلاک چین اتریوم تمرکز دارد.

SEC ادعا کرد که این محصولات با عمل به عنوان دلال معامله ثبت نشده، قانون اوراق بهادار را نقض می‌کنند. با این حال، این شرکت با این ادعا که کیف پول اتریوم فقط یک رابط است با این استدلال مقابله کرد و افزود که متامسک دارایی‌های دیجیتال یا تراکنش‌ها را پردازش نمی کند.

این سند قانونی همچنین به تغییر موضع کمیسیون در مورد وضعیت اتریوم هشدار می‌دهد. کمیسیون قبلاً ادعا کرده بود که ETH  اوراق بهادار نیست. حتی کمیسیون معاملات کالاها و معاملات آتی CFTC (یک آژانس مستقل و فدرال در ایالات متحده است که در سال ۱۹۷۴ تاسیس شد. این کمیسیون بازار معاملات مشتقات از جمله قراردادهای آتی، معاملات آپشن، مبادلات و بازارهای  OTC را در آمریکا قانون‌گذاری می‌کند) از این ادعا حمایت کرد و نشان داد که ETH تحت صلاحیت آن قرار می‌گیرد زیرا به عنوان یک کالا طبقه بندی می‌شود.

در حالی که CFTC همچنان به موضع خود در مورد این موضوع ادامه می‌دهد، نمی‌توان همان را در مورد SEC گفت. در چند ماه گذشته، SEC از موضع خود عقب‌نشینی کرده است. علاوه بر این، کمیسیون اعلام کرده است که پایه‌ای برای علامت‌گذاری دومین ارز دیجیتال بزرگ با ارزش بازار به عنوان یک اوراق بهادار ایجاد می‌کند.

علاوه بر این، این شرکت بلاک چین اظهار داشت که سال‌ها پس از اینکه SEC به عموم مردم اطمینان داد که ETH را خارج از دامنه خود می‌داند، کسب‌وکار خود را حول محور بلاک‌ چین اتریوم ساخته است. این دادخواست همچنین اضافه کرد که “Consensys این کار را با تکیه بر اظهارات مکرر SEC و CFTC مبنی بر اینکه ETH یک اوراق بهادار نیست، انجام داده است.”

از طریق این شکایت، شرکت از دادگاه می‌خواهد که اعلام کند «اتریوم طبق قانون اوراق بهادار، یک اوراق بهادار نیست و فروش ETH توسط Consensys، تحت قانون اوراق بهادار نخواهد بود.» این شرکت همچنین به دنبال تشکیل پرونده‌ای برای MetaMask است تا SEC را از “پیگیری هر گونه تحقیق یا اقدام اجرایی مبنی بر تراکنش‌های ETH که معاملات اوراق بهادار است” منع می‌کند.

منبع خبر: AMB CRYPTO

لینک مطلب: شرکت Consensys موضوع «اتریوم (ETH) امنیتی نیست» را به دادگاه می‌برد