• بازار ارزهای دیجیتال از ابتدای آوریل شاهد راه اندازی بیش از 1 میلیون میم کوین جدید بوده است.

بر اساس آمار Dune Analytics، اتریوم و سولانا به ویژه در خط مقدم این ایجاد توکن قرار دارند، اتریوم میزبان بیش از 370000 توکن جدید است و سولانا دارای 640000 توکن جدید است که عمدتا از میم کوین تشکیل شده است.

در شبکه اتریوم، 372642 توکن جدید از اول آوریل تا کنون ظاهر شده است.

شایان ذکر است که 88 درصد از این توکن‌ها، به میزان 327,553، در پایگاه بلاک‌چین لایه 2 کوین بیس راه اندازی شده‌اند.

افزایش فعالیت در شبکه لایه 2 را می‌توان به دلیل علاقه فزاینده به میم کوین‌ها نسبت داد، زیرا کاربران به سمت محیط کم‌ هزینه برای ایجاد این نوع توکن‌ها کشیده می‌شوند.

صرافی کوین بیس و حمایت از میم کوین

در واقع، Conor Grogan، مدیر صرافی کوین بیس تاکید کرد که تعداد توکن‌های ایجاد شده در این صرافی در این بازه زمانی کوتاه دو برابر کل توکن‌های ایجاد شده در اتریوم بین سال‌های 2015 تا 2023 است.

به طور هم‌زمان، سولانا شاهد هجوم قابل توجهی از توکن‌های جدید بوده است که از آوریل تاکنون ۶۴۳۲۲۷ توکن ایجاد شده است.

طبق داده‌های Step Finance، در این میان، تقریبا 466914 توکن، میم کوین بودند.

محبوبیت میم کوین‌ها در سولانا مشهود است، زیرا آمار اختصاصی ردیابی تعداد توکن‌های جدید راه اندازی شده در platform.fun مبتنی بر میم کوین مبتنی بر سولانا این روند را تأیید می‌کند.

افزایش میم کوین‌ها واکنش‌های متفاوتی را در جامعه کریپتو برانگیخته است. برخی استدلال می‌کنند که تکثیر میم کوین‌ها تأثیر منفی بر این صنعت داشته است و منجر به افزایش کلاهبرداری‌ها شده است.

منتقدان فراوانی میم کوین‌ها را به عنوان انحراف سرمایه از پروژه‌های قانونی‌تر می‌دانند. آن‌ها استدلال می‌کنند که کلاهبرداران اکنون پول واقعی را در اختیار دارند که می‌توانست در پروژه‌هایی با پتانسیل واقعی سرمایه‌گذاری شود.

افزایش میم کوین‌های جدید هم‌چنین نگرانی‌هایی را در مورد هرزنامه و استفاده از ربات‌های سیگنال ساز ایجاد کرده است.

این ربات‌های خودکار که برای به دست آوردن سریع میم کوین‌های جدید به امید سود بردن از یک شکست احتمالی طراحی شده‌اند، به عنوان مانعی برای توسعه اکوسیستم دیده می‌شوند.

آن‌ها به درک میم کوین‌ها به عنوان یک بخش سوداگرانه و بی‌ثبات از بازار کمک می‌کنند. علی‌رغم انتقادات و نگرانی‌هایی که پیرامون میم‌کوین‌ها وجود دارد، آن‌ها ثابت کرده‌اند که روایتی سودآور در سه ماهه اول سال هستند.

افزایش کلاه‌برداری‌های پیش‌فروش سکه‌های سولانا در حالی رخ می‌دهد که این رویدادها تنها از 33 پیش‌فروش، 150 میلیون دلار سولانا جمع‌آوری کرده‌اند.

علیرغم جذابیت دستاوردهای سریع، تحلیلگران تاکید کرده‌اند که بسیاری از این پروژه‌ها، که اغلب توسط حساب‌های کوچک‌تر تبلیغ می‌شوند، یا مشکوک هستند یا کلاهبرداری‌های آشکار.

علاوه بر این، فقدان شفافیت و پاسخ‌گویی در فضای ارزهای میم کوین در سولانا به دلیل رواج کلاه‌برداری و ناپدید شدن وجوه، خطر را برای سرمایه‌گذاران افزایش می‌دهد.

آندری گراچف، شریک مدیریت DWF نیز اخیرا نسبت به چنین پیش فروش‌هایی هشدار داده است.

او در X نوشت: این “ارسال ارز به این آدرس برای پیش فروش” من را به یاد رونق ICO 2017 می‌اندازد. همیشه زمانی اتفاق می‌افتد که افراد زیادی به طور تصادفی ثروتمند شوند. تا زمانی که پول صاحبانش را عوض نکند، FOMO خواهد بود. به یاد داشته باشید، شما به این دلیل پول به دست آوردید که فردی تصمیمات اشتباه گرفته است. آندری گراچف (@ag_dwf) 19 مارس 2024

منبع: cryptonews

لینک خبر: ایجاد بیش از 1 میلیون میم کوین جدید از ابتدای آوریل