در مدت این سال‌ها، بیت‌ کوین (BTC) با پیش‌ گویی‌های زیادی درباره‌ی پایان کارش و مرگ خود روبه‌رو بوده و به تعدد در زمینه سقوط آن بحث شده است.

منتقدان این کار را بیش از ۲۷ بار در سال ۲۰۲۲، بیش از ۴۷ بار در سال ۲۰۲۱ و ۱۲۴ بار در سال ۲۰۱۷ انجام دادند. با این حال، در سال ۲۰۲۳ این روند به طور قابل توجهی معکوس شد.

تارنمای آموزشی Bitcoins۹۹ از سال ۲۰۱۰ به طور دقیق مقالاتی را فهرست‌بندی کرده که نابودی BTC را پیش‌بینی کرده‌اند. در سال جاری، تنها ۷ مقاله از این دست مقالات منتشر شدند. جالب است بدانید که اولین باری که بیت کوین مورد حمله منتقدان قرار گرفت، ۰.۲۳ دلار ارزش داشت.

بیت کوین در دسامبر ۲۰۱۷ به ۲۰۰۰۰ دلار رسید و در همان سال، ۱۲۴ بار مرگ بیت کوین توسط منتقدان اعلام شد.

پس از آن در زمستان ارزهای دیجیتال، ۹۳ مورد دیگر ثبت شد و در سال گذشته تنها ۲۷ بار بحث نابودی بیت کوین به میان آمد. بنابراین، ۷ بار اعلام مرگ بیت کوین در سال جاری کمترین میزان ثبت‌شده از سال ۲۰۱۲ است.

چهره‌های شناخته‌شده‌ای از جمله جیمی دیمون، مدیرعامل جی پی مورگان، منتقد سرسخت بیت کوین در امسال بوده‌اند. طی مصاحبه‌ای، دیمون اعلام کرد که بیت کوین در آمریکا مرده است.

از سوی دیگر، احتمال تأیید یک صندوق قابل معامله (ETF) در بورس بیت کوین توسط تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده مانند کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) قدرت گرفته و جان تازه‌ای را به بازار ارزهای دیجیتال تزریق کرده است. در واقع، تأیید احتمالی ETF بیت کوین به ما می‌گوید که دادگاه‌ها و قانونگذاران ایالات متحده BTC را یک کلاهبرداری یا تقلب نمی‌دانند.

در همین حال، جیمسون لوپ، مدیر ارشد اجرایی Casa نموداری را در مورد اعلامیه‌های مرگ بیت کوین در سال ۲۰۱۷ ارائه کرده که نشان می‌دهد که اعلام مرگ BTC بیشتر یک موضوع برای گمانه‌زنی و روزنامه‌نگاری بوده است.

منبع : cryptopotato.com

لینک مطلب : نظر منتقدان درباره مرگ و پایان کار بیت کوین