طبق داده‌های Greeks.live، علارغم نزدیک بودن تایید ETF بیت کوین نوسانات ضمنی به جای افزایش شاهد کاهش بودند.

طبق داده‌های Greeks.live پلتفرمی برای معاملات ارزهای دیجیتال، امیدها به افزایش قیمت بیت کوین طی تایید صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) کاهش یافته است.

Greeks.live طی تویئتی بیان کرد، علی‌رغم گمانه‌زنی‌هایی در خصوص تایید ETF، داده‌های اخیر بازار از پلتفرم معاملاتی نوسانات کمی را در قیمت نشان می‌دهد.

نوسانات ضمنی اصطلاحاتی (IVs)، انتظارات بازار از تغییرات آتی قیمت در قراردادهای اختیار معامله را اندازه گیری می‌کند. که ETF نقطه‌ای بیت کوین در سه شنبه نوسانات کمی را نشان داده است.

طبق اخبار SEC برنامه ETF نقطه‌ای بیت کوین را در اوایل سه شنبه آینده تصویب می‌کند. با این حال نوسانات کمی در دوره‌های IV اصلی و قیمت وجود دارد.

طبق داده‌ها نوسانات ضمنی در 12 ژانویه که نزدیک به تایید ETF است، به جای افزایش، کاهش یافته است. علاوه بر این حجم معاملاتی نیز به طور قابل توجهی پایین بود و تنها 2 درصد از کل گردش مالی روز را تشکیل می‌داد.

Greeks.live ادعا کرد که بازار با در نظر گرفتن ETF بیت کوین باز حرکت قابل توجهی نداشت. معامله‌گران می‌توانستند با در نظر داشتن این اتفاق حرکتی انجام دهند اما این اتفاق رخ نداد.

مدیران دارایی Valkyrie، BlackRock و Van Eck فرم‌های اصلاح شده را در 29 دسامبر به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ارسال کردند. این پلتفرم‌ها اوراق بهادار را به عنوان شرکت کنندگان مجاز در برنامه ETF بیت کوین معرفی کردند.

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: کاهش نوسانات بازار کریپتو با وجود تایید ETF