سولانا جایگاه XRP را در شاخص پنج ارز دیجیتال برتر جهانی HKVAC به دست گرفت. همچنین AVAX در میان نوسانات بازار طی 30 روز گذشته جایگزین Tron شد.

کنسرسیوم دارایی‌های مجازی هنگ کنگ (HKVAC) بازبینی‌هایی را در پنج شاخص برتر، 10 شاخص برتر و کلی ارزهای دیجیتال خود به جز چند ارز معروف اعلام کرده است.

HKVAC در بیانیه اخیر خود، رتبه‌بندی پلتفرم‌های معاملات دارایی‌های دیجیتال و شاخص‌های بازار کریپتو را ارائه می‌کند. این پلتفرم بیان کرد که XRP ریپل از پنج شاخص برتر کریپتو جهانی حذف و سولانا جایگزین آن شده است.

کوین تلگراف نیز در دسامبر 2023 گزارش داد که سولانا برای اولین بار از نظر ارزش بازار از XRP پیشی گرفته است. این امر سولانا را به چهارمین ارز دیجیتال بزرگ تبدیل کرده است.

در همین حال Avalanche جز در شاخص برتر قرار گرفت و جایگزین توکن Tron شد. این امر پس از جهش AVAX در دسامبر 2023 صورت گرفت. AVAX در حالی شاهد این جهش شد که سایر ارزهای دیجیتال در همین بازه زمانی سقوط کردند.

رایان مک میلن مدیر سرمایه‌گذاری مرکل تری کپیتال، در مصاحبه خود با کوین تلگراف گفت:

بیشتر تبلیغات در مورد AVAX می‌تواند ناشی از همکاری بانک‌های سنتی با بنیاد Avalanche برای طرح‌های توکن سازی دارایی در دنیای واقعی باشد.

با این حال Tron از چرخه نزولی بازار 2018 تا 2020 بهبود قابل توجهی را داشته که طی این بازه زمانی شاهد سقوط 98 درصدی بود. این رمزارز در سال 2023 بهبود یافت و به یک رالی 100 درصدی دست یافت.

بروزرسانی‌های دیگر شامل اضافه شدن توکن اینترنت کامپیوتر، پروتکل نزدیک، خوش‌بینی (OP)، Injective (INJ) و Immutable (IMX) به شاخص بزرگ کریپتو جهانی بود.

این درحالی است که هنگ کنگ به تلاش‌های خود برای تقویت صنعت کریپتو در منطقه ادامه دهد.

رگولاتور مالی هنگ کنگ در دسامبر 2023 طی بحبوحه بررسی تایید صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، آماده دریافت وجوه قابل معامله در مبادلات ارز دیجیتال بود. این درخواست‌ها در 10 ژانویه تایید شد.

با این حال کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ تاکید کرد که تراکنش‌های ETF باید از طریق دارایی‌های دارای مجوز موسسات مالی مجاز یا SFC انجام شوند.

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: تغییرات بازار ارزهای دیجیتال!!! ارتقاء XRP و AVAX