وب سایت پلتفرم Web3 پس از حمله فیشینگ انجام شده دوباره بازیابی شد. اما این شرکت همچنان نسبت به استفاده از آن هشدار می‌دهد.

وبسایت پلتفرم انجمن Web3 Galxe در 6 اکتبر حدود یک ساعت آفلاین بود. Galxe طبق بیانیه‌ای در X (توئیتر سابق) گفت: «وبسایت ما در ساعت 14:44 از کار افتاده است.» Galxe سپس بعد از گذشت 40 دقیقه تایید کرد که یک نقض امنیتی رخ داده که بر این پلتفرم اثر گذاشته است. او همچنین نسبت به بازدید از دامنه تا زمان اصلاح وضعیت هشدار داد.

یکی از خدمات سایبری Web3 طی بیانیه‌ای گفت: «مسیر سوابق سیستم نام دامنه (DNS) به یک وب سایت فیشینگ به منظور تخلیه کیف پول کاربران تغییر یافته است.»

کارگاه رمزنگاری ZachXBT گزارش داد که وجوه از Galxe به سرقت رفته است.

ZachXBT معتقد است که بین فیشینگ Galxe و حمله‌ای که در 19 سپتامبر به پلتفرم Balancer شد، ارتباطی وجود دارد. این دومین حمله به Balancer در طول یک ماه بود.

حمله دوم منجر به ضرر 238 هزار دلاری شد. تیم Balancer این حادثه را یک حمله مهندسی شده به سرور DNS خود می‌داند. این حمله توسط یک تخلیه‌کننده کیف پول رمزنگاری به نام Angel Draner انجام شده است. از طرفی هم شرکت امنیتی بلاکچین SlowMist باور دارد که مهاجم با روسیه مرتبط است.

افزایش ضررهای Web3

پلتفرم Immunefi طی گزارشی اعلام کرد که ضرر پروژه‌های Web3 در سه ماه سوم سال جاری در مقایسه با سه ماه سوم سال 2022 افزایش داشته است. حملات فیشینگ از 30 به 76 درصد افزایش یافته و همچنین زیان در 3 ماهه سوم 2023 نزدیک به 686 میلیون دلار رسیده است. بزرگترین ضرر وارد شده مربوط به هک Mixin در 25 سپتامبر بود.

سخنگوی Galxe در ساعت 21:25 طی مصاحبه با کوین تلگراف گفت: «وب سایت Galxe آفلاین است. زمانی که DNS در سطح جهانی صحیح منتشر شود، وب‌سایت را دوباره آنلاین خواهیم کرد. همچنین کاربرانی که تا 8 ساعت گذشته تراکنشی نداشته‌اند وجوه و اطلاعاتشان دست نخورده و امن باقی مانده است. ما مالکیت دامنه را در 6 سپتامبر ساعت 9 صبح پس گرفتیم. همچنین برای حفاظت از حساب‌ها امنیت آن را با Dynadot افزایش داده‌ایم. از طرفی هم برای رسیدگی به این وضعیت پیش آمده با مقامات مجری قانون همکاری می‌کنیم.»

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: فیشینگ DNS به وبسایت Web3 Galxe