• بسته به تصمیم SEC برای ETF اتریوم، وجوه اتریوم در مقیاس خاکستری ممکن است وارد بازار شوند.
  • وجوه در کیف پول‌های Grayscale نزدیک به پایین ترین سطح بازار نزولی به دست آمده است.
  • هم تایید و هم اخراج صندوق ممکن است منجر به فروش اتریوم شود.

Grayscale بر روی کیف پول تراست اتریوم (ETH) تمرکز کرده است که در طول رکودهای قبلی بازار با قیمت‌های تخفیفی خریداری شده است. Grayscale Ethereum Trust اکنون منتظر حکمی است که آیا می‌تواند به ETF تبدیل شود یا خیر. در صورتی که پیشنهاد ETF توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) رد شود، Grayscale ممکن است اتریوم‌های خود را برای کسب سود، بفروشد.

SEC باید در مورد اتریوم ETF این هفته تصمیم بگیرد. Grayscale خود چندین چرخه گاو و خرس را پشت سر گذاشته است.

سرمایه گذاری در Grayscale Ethereum Trust سبز است. Grayscale برنامه‌ای در مورد دارایی‌های خود، که سهام قابل معامله Ethereum تراست را تضمین می‌کند، به اشتراک نگذارده است. کاربران در مورد فروش یا تغییر دیگری برای وجوه گمانه زنی می‌کنند.

دوره انتظار برای تصمیم جدید ETF هم‌زمان با افزایش قیمت است که اتریوم را به 3647.41 دلار رساند. افزایش قیمت به عنوان یک نشانه اولیه در نظر گرفته می‌شود که ETH ممکن است سرانجام پس از سال‌ها بررسی توسط SEC در مورد این‌که آیا این دارایی به عنوان یک اوراق بهادار ثبت شده است یا خیر، تایید شود.

صندوق قابل معامله در فرابورس هم‌چنان بیش از 23 درصد رشد کرد و به 28.71 دلار رسید. از آن‌جایی که Grayscale 10٪ دارایی‌های رمزنگاری شده را برای هر سهم اتریوم در اختیار دارد، قیمت آن معادل 2800 دلار است.

صندوق‌های Grayscale اغلب با تخفیف، با دوره‌های کوتاه، با قیمت‌های مناسب در مقایسه با بازار کریپتو معامله می‌کنند.

اتریوم تراست گری‌اسکیل

در طی آخرین رالی، بازار فرابورس به سرعت با یک صعود تقریبا عمودی واکنش نشان داد.

Grayscale’s Ethereum Trust دارای بیش از 2.9 میلیون توکن ETH است که پس از آخرین رشد بازار، 10.94 میلیارد دلار ارزش دارد. پورتفولیوی Grayscale یکی از بزرگ‌ترین نمونه‌ها در حوزه رمزنگاری است، اگرچه ردیابی آن برای توزیع در چندین آدرس کوچک دشوار است.

تمام ETH مقیاس خاکستری قابل جابجایی است و در امور مالی غیرمتمرکز قرار نمی‌گیرد یا گره نمی‌خورد. Grayscale Holdings نیز از اواخر سال 2020 به سود خوبی دست یافته است.

برخی از آدرس‌ها در اواخر سال 2023 شناسایی شدند که نشان‌دهنده رویکرد حفظ ETH برای Grayscale است. در صورت تایید ETF، اتریوم به عنوان یک محصول جدید عمل می‌کند.

برخی از اتریوم‌هایی که در پایین ترین سطح خریداری شده بودند افزایش یافته است. علاوه بر این، در سال 2019، Grayscale بیش از 226 هزار ETH با قیمت متوسط 212 دلار به دست آورد.

یکی از سناریوهای احتمالی این است که پیشنهاد ETF رد شود یا به تعویق بیفتد و هر دو صندوق Grayscale و ETF به روال عادی خود ادامه دهند. سناریوی بعدی این است که اتریوم به صعود خود ادامه می‌دهد و پیش بینی‌های قیمت 6000 دلار در ماه‌های تابستان را نوید خواهد داد.

در عین حال، خریداران جدید باید ETH را با قیمت بسیار بالاتری جذب کنند. بازار اتریوم از فروش پایین سود برده است، جایی که مقدار زیادی ETH قفل شده یا در امور مالی غیرمتمرکز استفاده می‌شود. Grayscale این توانایی را دارد که سکه‌های واقعی را مستقیما در بازار قرار دهد، به احتمال زیاد از طریق Coinbase، کانال اصلی آن برای خرید و فروش.

تأیید ETF هنوز تضمین نشده است، زیرا Grayscale اخیرا یکی از درخواست‌های محصول خود را از SEC برای ETF مشتق شده پس گرفت.

پست x در مورد اتریوم

Grayscale هم‌چنین از برخی از اتریوم نگهداری شده از گذشته برای انتقال به تراست قابل معامله در مبادلات Litecoin خود استفاده کرده است که یکی از ابزارهای اصلی اولیه برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال است.

منبع خبر: cryptopolitan

لینک مطلب: آیا GRAYSCALE موجودی اتریوم خود را می‌فروشد