FavoriteLoadingافزودن به علاقه مندی ها

کمیسیون، 45 روز دیگر تا رد یا تایید درخواست صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت کوین فرصت دارد.

جی کلایتون رئیس سایق کمیسیون، با وجود به تعویق افتادن تصمیمات کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در مورد چندین صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین، معتقد است که هنوز هم در مقطعی این تصمیمات تصویت می‌شود.

کلایتون در مصاحبه خود با CNBC گفت موسسات مالی بزرگی که از وسایل نقلیه سرمایه‌گذاری بیت کوین حمایت می‌کنند؛ نشان از تغییراتی در نحوه قرار گرفتن سرمایه‌گذاران خرد در معرض ارزهای دیجیتال می‌دهند.

درخواست ETF

کمیسیون، 45 روز پس از انتشار اطلاعیه در ثبت فدرال فرصت دارد تا درخواست‌های صندوق قابل معامله در بورس (ETF) بیت کوین را از این هفت شرکت بزرگ تایید یا دوباره به تاخیر بیندازد. کلایتون گفت که شاهد پیشرفت در این زمینه خواهیم بود. SEC تا مارس 2024 می‌تواند درخواست‌ها را به تاخیر بیندازد.

این هفت شرکت عبارتند از: «BlackRock, WisdomTree, VanEck, Invesco Galaxy, Bitwise Valkyrie و Fidelity»

کلایتون معتقد است که تایید و تصویب این عوامل اجتناب‌ناپذیر است. دوگانگی بین یک محصول آتی و نقدی نمی‌تواند برای همیشه ادامه داشته باشد.

استدلال کلایتون همان استدلالی است که نئومی رائو قاضی دادگاه استیناف ایالات متحده بیان کرده. این قاضی به همراه دو قاضی دیگر به SEC دستور داده تا درخواست گری اسکیل برای تبدیل بیت کوین تراست (GBTC) به ETF بیت کوین نقدی را بررسی کند. رائو گفت که SEC قبلا ETFهای آتی بیت کوین را تایید کرده و پیشنهاد گری اسکیل از لحاظ مادی مشابه همان است.

تاخیرهای درخواست ETF در 31 آگوست قبل از تعطیلات روز کارگر در ایالات متحده اتفاق افتاد. آخرین مهلت بعدی برای برنامه‌های اصلی بیت کوین در 7 اکتبر است. زمانی که انتظار می‌رود کمیسیون در مورد پیشنهاد از سوی مدیر صندوق Global X اطلاعیه بدهد.

منبع: cointelegraph.com