رهبران اتریوم باید بین حمایت از یک سیستم اقتصادی سرمایه‌داری یا سوسیالیستی یکی را انتخاب کنند، اما به گفته اوگنی گائوی، مدیر عامل دارایی‌های ارز دیجیتال Wintermute، رهبران اتریوم نمی‌توانند هر دو را هم‌زمان انجام دهند.

«شما یا جامعه‌ای سرمایه‌داری می‌سازید یا سوسیالیسم برنامه‌ریزی شده. متأسفم، شما واقعا نمی‌توانید هر دو را داشته باشید.» اوگنی گائوی در پستی در تاریخ 6 ژوئن در X، به دنبال اظهارات اخیر هیدن آدامز، ویتالیک بوترین بنیان‌گذار اتریوم و موسس صرافی غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم (DEX) در رابطه با افزایش میم کوین‌های افراد مشهور بیان کرد: «اگر ETH در آینده شکست بخورد، به این دلیل نیست که «سولانا سریع‌تر است»، به این دلیل است که «نخبگان» ETH هنوز در یک تناقض عظیم گیر کرده‌اند.»

اوگنی گائوی استدلال کرد که بوترین، آدامز و «بسیاری از افراد دیگر» به عنوان رهبران اتریوم مدعی هستند که می‌خواهند محصولاتی بسازند تا تغییرات مثبتی را برای جامعه به ارمغان بیاورند ولی برای حل حداکثر ارزش قابل استخراج (MEV) با یک تناقض روبرو شده‌اند.

ویتالیک، هیدن و بسیاری دیگر در تلاشند تا انگیزه‌های صرفا سرمایه‌داری را حل کنند و می‌گویند که آنچه ما می‌سازیم (بهبود مراقبت‌های بهداشتی، حمایت از نرم‌افزار منبع باز و ترویج هنر و خلاقیت) تنها در صورتی قابل احترام است که پایان آن ارزشمند باشد.

اوگنی گائوی استدلال کرد که فناوری بلاک‌چین به خودی خود «عاملی برای ایجاد سیستم‌های صرفا مبتنی بر انگیزه سرمایه‌داری است».

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، از ارزهای دیجیتال سلبریتی‌ها به دلیل ارائه نکردن ارزش یا سود واقعی برای جامعه انتقاد کرد.

در 5 ژوئن، Cointelegraph گزارش داد که بوترین معتقد است هدف یک پروژه باید این باشد که حتی اگر توکن‌ها در نهایت بی‌ارزش شوند، شرکت‌کننده‌های عادی هم‌چنان از مشارکت در آن ارز احساس رضایت و خوشحالی کنند.

علاوه بر این، او استدلال کرد که سرمایه‌داری و انباشت سرمایه تنها زمانی توجیه می‌شود که در خدمت هدفی باشد که برای جامعه ارزش ایجاد کند، مانند بهبود مراقبت‌های بهداشتی، حمایت از نرم‌افزار منبع باز و ترویج هنر و خلاقیت.

آدامز ادعا کرد که “هیچ مشکلی” در مورد memecoinهای افراد مشهور ندارد. با این حال، او از ایگی آزالیا، خواننده رپ، به خاطر اظهارات تحقیرآمیزش نسبت به بوترین، که او را “بهترین سازنده در فضا” توصیف کرد، انتقاد کرد. آدامز پیشنهاد کرد که آزالیا می‌توانست از سود خود برای کمک به یک هدف اجتماعی یا چیزی دیگر استفاده کند.

در 6 ژوئن، کوین تلگراف گزارش داد که توکن مادر (MOTHER) ایگی آزالیا در مقایسه با سایر میم کوین‌های مشهور که شکست را تجربه کرده‌اند، عملکرد خوبی داشته است و به بالاترین قیمت 0.1272 دلاری رسیده است.

طبق داده‌های CoinGecko ارز MOTHER در زمان انتشار با بالاترین قیمت 0.1522 دلار معامله می‌شود.

منبع خبر: Cointelegraph

لینک مطلب: رهبران اتریوم در یک “تناقض عظیم” گیر کرده‌اند