یک رویداد بزرگ در دنیای ارزهای دیجیتال در حال رخ دادن است زیرا ETF سهام نوسان 2x اتریوم (ETHU) در 4 ژوئن شروع به معامله می‌کند. این اولین ETF اهرمی اتریوم (ETH) در ایالات متحده خواهد بود که پس از تصویب ETF اهرمی بیت کوین در حدود یک سال پیش تایید شد.

سهام نوسانات، به رهبری استوارت بارتون مدیر ارشد سرمایه‌گذاری، از این راه اندازی هیجان زده است. بارتون معتقد است که این تایید می‌تواند منجر به پذیرش آتی ETF‌های اسپات اتریوم شود. این ETF جدید به سرمایه‌گذاران دو برابر عملکرد روزانه اتریوم را ارائه می‌دهد که هدف آن معامله گران باتجربه آگاه از خطرات است.

حدود یک سال پیش، اولین ETF اهرمی بیت کوین معرفی شد که سابقه‌ای جدید ایجاد کرد. صندوق بیت کوین ۲ برابر سهام نوسانات در ژوئن ۲۰۲۳ و پس از یک فرآیند طولانی نظارتی شروع به کار کرد. SEC حدود هفت ماه بعد ETF بیت کوین را تایید کرد.

تاییدETF اهرمی اتریوم نشان دهنده پذیرش فزاینده SEC از سرمایه‌گذاری‌های ارزهای دیجیتال است. بارتون به CoinDesk گفت که این تصمیم منعکس کننده یک دیدگاه بالغ نسبت به ارزهای دیجیتال است. SEC اخیرا پرونده‌های کلیدی را برای وجوه نقدی تأیید کرده است و به محصولات رمزنگاری بیشتر در آینده اشاره می‌کند.

ولاتیلیتی شیرز 2ایکس اتر (The Volatility Shares 2x Ether ETF) یا ETHU به اولین ETF اهرمی اتریوم موجود در ایالات متحده تبدیل خواهد شد. این محصول برای سرمایه‌گذاران آگاه است که ریسک‌های بالا و پاداش‌های بالقوه معاملات اهرمی را درک می‌کنند.

این راه اندازی در حالی انجام می‌شود که علاقه به ارزهای دیجیتال هم‌چنان در حال افزایش است. سرمایه‌گذاران نهادی و خرد هر دو به دنبال راه‌هایی برای سرمایه گذاری در این بازار هستند. ETFهای اهرمی و نقطه‌ای به بریج کردن دارایی‌های مالی سنتی و دیجیتال کمک می‌کنند.

Volatility Shares توانایی خود را در نوآوری و برآورده کردن خواسته‌های سرمایه‌گذاران با حرکت در چشم انداز نظارتی نشان داده است. بارتون امیدوار است که تایید این ETF راه را برای محصولات آینده، از جمله ETFهای نقطه‌ای اتریوم هموار کند.

موضع در حال تحول SEC در مورد ETFهای رمزنگاری نشان دهنده پذیرش و تنظیم گسترده‌تر دارایی‌های دیجیتال است. با توسعه محیط نظارتی، احتمالا محصولات سرمایه‌گذاری بیشتری ظاهر می‌شوند و فرصت‌های جدیدی را به سرمایه‌گذاران برای تنوع بخشیدن و مشارکت در رشد بازار ارزهای دیجیتال می‌دهند.

به طور خلاصه، راه‌اندازی ETF سهام اهرمی 2x اتریوم در 4 ژوئن گام مهمی برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال است. معامله با اتریوم را افزایش می‌دهد و نشان دهنده پذیرش فزاینده ETFهای مرتبط با رمزارز توسط تنظیم کننده‌ها است.

این حرکت می‌تواند منجر به تأیید ETF‌های نقطه‌ای اتریوم شود و دارایی‌های دیجیتال را بیش‌تر در جریان مالی اصلی ادغام کند.

منبع خبر: coinpaprika

لینک مطلب: شروع معامله ETF اهرمی اتریوم در 4 ژوئن