• کین وارویک می‌گوید معاملات میم‌ کوین‌ ممکن است «ساده‌ ترین ارتباط» بین مالی‌سازی، نشانه‌سازی و فرهنگ سازی باشند.

به گفته کین وارویک، بنیان‌گذار Synthetix، معاملات میم کوین‌ می‌تواند برای صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) بسیار ارزشمند باشد، زیرا می‌تواند جریان‌های زیادی از معامله‌ گران غیر سنتی DeFi را جذب کند.

مفهوم دیفای (DeFi) مخفف Decentralized Finance به‌معنای امور مالی یا فایننس غیرمتمرکز است. دیفای به مجموعه‌ای از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (DApp) بر بستر بلاک چین اشاره دارد که قصد دارند همان خدمات پولی که بانک‌ها ارائه می‌کنند را به‌صورت غیرمتمرکز و بدون نهاد یا واسطه در معاملات ارزهای دیجیتال ارائه دهند.

یک بحث وجود دارد که معاملات میم کوین‌ حدس و گمان خالص هستند، به نظر من این حدس و گمان خوب است. وارویک به کوین تلگراف در MemeGlobal سیدنی گفت: این مطلب بسیار ارزشمند است. او اضافه کرد که به دلیل استدلال‌های منتقدان میم کوین مبنی بر این‌که این نوع ارز‌ها دارایی‌ها سودمندی ایجاد نمی‌کنند، کاملا مورد قبول واقع نشده است.

وارویک که قرار است این ماه پروژه “on-chain gateway” خود را در پلتفرم اینفینکس راه اندازی کند، توضیح داد که “معاملات میم کوین را در صرافی غیر متمرکز شروع می‌کنید و سپس این صرافی‌ها باید پاسخ دهند و ابزارهای بهتری برای کاربران بسازند.”

«حتی اگر سرمایه‌گذاری در یک ابزار صرفا سفته‌بازی باشد که هیچ فایده‌ای ندارد، اکوسیستم اطراف آن شروع به شکل‌گیری می‌کند و آن پول جریان می‌یابد و سرمایه‌گذاری از طریق آن به زیرساخت سرازیر می‌شود، که به نظر من اتفاق بسیار خوبی است.»

معاملات میم کوین در دو ماه گذشته افزایش یافته است. بخش عمده ای از معاملات در صرافی‌های غیر متمرکز انجام می‌شود زیرا ابزارهای ایجاد توکن مانند pump.fun راه اندازی آن‌ها را آسان و ارزان می‌کند، اکثریت آن‌ها کوتاه مدت هستند و به اندازه کافی جهت دریافت لیست شدن در صرافی متمرکز، دوام نمی‌آورند.

بر اساس گزارش DefiLlama، حجم ماهانه معاملات صرافی غیر متمرکز در ماه مارس به بالاترین حد در دو سال و نیم گذشته یعنی 267.9 میلیارد دلار رسید، درست کمتر از رکورد 292 میلیارد دلاری نوامبر 2021 در آخرین اوج چرخه بازار.

نمودار سود دکس ها
حجم های DEX بر اساس ماه از سال 2021. منبع: DefiLlama

ارقام آوریل شاهد 196 میلیارد دلار حجم معاملات صرافی غیر متمرکز بود که کاهش 26.8 درصدی نسبت به ماه مارس را نشان می‌دهد، اما همچنان هفتمین ماه قوی در کل است.

وارویک در سخنانی در رویداد ETHGlobal Pragma سیدنی در 2 می بیان کرد: میم کوین‌ها، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFTs) و GameFi «بیشتر از یک ایده انسانی و فرهنگی بهره می‌برند که برای افراد عادی بسیار جالب‌تر و قابل دسترس‌تر از DeFi است».

او افزود: «مهندسی مالی چندان جالب نیست. « افراد زیادی نیستند که آن را عمیقا جالب بدانند.»

سخنرانی وارویک
سخنرانی کین وارویک در MemeGlobal Sydney. منبع: جسی کوگلان/ کوین تلگراف

وارویک گفت که در حالی که امور مالی «بر همه تأثیرگذار است»، این چیزی نیست که مردم هر روز به آن فکر کنند، «فرد معمولی اهمیتی نمی‌دهد». با این حال، بازی‌ها، فیلم‌ها و موسیقی چیزهایی بودند که وارویک معتقد بود یک فرد معمولی «به آن‌ها علاقه دارد و واقعا به آن‌ها اهمیت می‌دهد».

«من فکر می‌کنم معاملات میم کوین شاید ساده‌ترین ارتباط بین مالی‌سازی و نمادسازی و فرهنگ باشند.» او اضافه کرد که میم کوین‌ها به‌عنوان «قلابی برای علاقه‌مند کردن مردم» به DeFi و کریپتو «کاملاً مفید» هستند.

وارویک گفت: «چیز ظریفی در سادگی آن وجود دارد. «هیچ بازده یا درآمد یا جریان نقدی یا هیچ چیز دیگری وجود ندارد. فقط این است: “آیا این یک ایده جالب احمقانه است که من می‌خواهم مالک آن باشم یا نه؟” داستان همین است.

منبع خبر: COINTELEGRAPH

لینک مطلب: گسترش جذابیت میم کوین‌ها برای صرافی‌های غیرمتمرکز