هیئت منصفه دادگاه نیویورک پس از حدود چهار ساعت بحث و بررسی، سم بنکمن-فرید، مدیرعامل سابق صرافی ورشکسته FTX را برای هر هفت اتهامی که با آنها مواجه بود، مجرم اعلام کرد. دادستان‌ها ادعا کردند که او ۸ میلیارد دلار از وجوه مشتریان صرافی را به دلیل طمع محض، اختلاس کرده است.

طبق گزارش‌ها، بنکمن-فرید به دو فقره فعالیت متقلبانه الکترونیکی، دو فقره دسیسه برای فعالیت متقلبانه الکترونیکی، یک فقره کلاهبرداری در حوزه اوراق بهادار، یک فقره دسیسه برای کلاهبرداری در حوزه کالاها و یک فقره دسیسه برای پولشویی، مجرم شناخته شده است. تاریخ صدور حکم مجازات توسط قاضی منطقه نیویورک، لوئیس کاپلان، ۲۸ مارس ۲۰۲۴ تعیین شده است.

دامیان ویلیامز، دادستان ناحیه جنوبی نیویورک، در یک کنفرانس مطبوعاتی در خارج از دادگاه، جنایات بنکمن-فرید را «طرح چند میلیارد دلاری طراحی‌شده برای تبدیل کردن او به پادشاه ارزهای دیجیتال» و یکی از بزرگ‌ترین کلاهبرداری‌های مالی در تاریخ آمریکا، خواند.

مارک کوهن، وکیل بنکمن-فرید هم در بیانیه‌ای بیان کرد، ما به تصمیم هیئت منصفه احترام می‌گذاریم. اما از نتیجه بسیار ناامید هستیم. آقای بنکمن-فرید بر عدم گناه کار بودن خود تاکید دارد و به تلاش برای مقابله با اتهاماتی که به او نسبت داده شده ادامه می‌دهد.

همان‌طور که در خبرهای قبلی هم بیان کردیم، دیگر مدیران اصلی FTX، از جمله کارولین الیسون، مدیرعامل سابق آلامدا، گری وانگ، یکی از بنیانگذاران FTX و نیشاد سینگ، رئیس سابق مهندسی FTX، همگی به اتهامات مختلف اعتراف کرده و علیه بنکمن-فرید شهادت داده‌اند.

این در حالی است که بنکمن-فرید اظهار داشت که نسبت به همه اتهامات، بی‌گناه است و سقوط FTX در نوامبر ۲۰۲۲ را نتیجه «تعدادی از اشتباهات بزرگ» ارزیابی کرد.

منبع : cointelegraph.com

لینک مطلب : بلاخره مدیر عامل سابق صرافی FTX مجرم شناخته شد