به گزارش فوربز، جک دورسی، بنیان‌گذار و مدیرعامل سابق توییتر، یک دستگاه سخت افزاری جدید را برای ذخیره‌سازی بیت کوین، با نام BitKey، راه‌اندازی کرده و در حال آزمایش آن است. طبق گزارش‌ها، این کیف پول یک دستگاه کوچک شش ضلعی با سنسور اثر انگشت است.

دورسی یکی از طرفداران بزرگ بیت کوین است که برای قبول انبوه آن تلاش می‌کند و اعتقاد دارد که این ارز دیجیتال توانایی آن را دارد که جهان رو عوض کند. لازم به ذکر است که دورسی به ارزهای دیجیتال دیگر اعتقادی ندارد و حتی چندین بار از متمرکز بودن اتریوم انتقاد کرده است. علاقه او به بیت کوین به‌قدری بالا است که او حتی تیم کوک، مدیرعامل اپل را به دلیل عدم حمایت از پرداخت‌های بیت کوینی، مورد انتقاد قرار داده است.

طبق گزارش‌ها، کیف پول سخت افزاری BitKey توسط شرکت بلاک (Block) که دورسی موسس آن است، ایجاد شده است. لازم به ذکر است که دورسی همچنین یکی از مدافعان نگهداری بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به شیوه خودحضانتی بوده و بارها اعلام کرده است که کیف پول ساخته‌شده توسط شرکت او، هرگونه واسطه مانند صرافی‌های رمزارزی را برای داشتن رمزارزها حذف خواهد کرد.
به گزارش فوربز، کیف پول سخت افزاری بلاک برای مخاطبان گسترده‌ای در نظر گرفته شده و قیمت مقرون به صرفه‌ای خواهد داشت. در حال حاضر، بسته به شرکت سازنده، کیف پول‌های سرد رمزارزی را می‌توان با قیمت ۵۰ تا ۲۰۰ دلار خریداری کرد.

منبع: u.today

لینک مطلب: جک دورسی مدیر عامل سابق توییتر کیف پول سرد بیت کوین خود را راه اندازی کرد