FavoriteLoadingافزودن به علاقه مندی ها

در چند روز گذشته، برخی از کاربران گزارش داده‌اند که حساب کاربری آنها در شبکه اجتماعی غیرمتمرکز Friend.tech هک شده و دارایی آنها به سرقت رفته است. در حالی که Friend.tech خود را به عنوان یک پلتفرم اجتماعی غیرمتمرکز بر بستر شبکه بیس (Base) کوین بیس معرفی می‌کند، تحولات اخیر تردیدهایی را در مورد تمرکز آن ایجاد کرده است.
در همین راستا، بنیان‌گذار شرکت امنیت بلاکچین SlowMist می‌گوید که Friend.tech، خدمات متمرکز و گزینه‌های ثبت نام با شماره تلفن، ایمیل یا حساب اپل را ارائه می‌دهد که همه آنها بدون احراز هویت دو مرحله‌ای (۲FA) هستند. این جور شیوه ها از امنیت ضعیفی برخوردار هستند و نظر هکرها را به سمت خود معطوف می کنند.

طبق گزارش‌ها، یکی از کاربران Friend.tech قربانی یک حمله تعویض سیم کارت (SIM Swap Attack) در این پلتفرم شده و ۲۲ اتریوم از دست داده است. به گفته این کاربر، اگر حساب توییتر شما به نام واقعی شما مرتبط باشد، شماره تلفن شما قابل کشف است و شما را در برابر چنین حملاتی آسیب‌پذیر می‌کند. او به دریافت تماس‌های تلفنی متعددی اشاره کرد که باعث شد تلفن خود را در حالت بی‌صدا قرار دهد. متأسفانه، این کار باعث شد که او اعلان در مورد تلاش برای دسترسی به حساب را از دست بدهد و قربانی این حمله شود.
با گزارش حملات متعدد تعویض سیم‌کارت و هک از طریق Friend.tech، برخی به کاربران این شبکه پیشنهاد کرده‌اند که هنگام کاوش در این پلتفرم، از تلفن‌های جداگانه استفاده کنند.
با وجود این مشکلات، شبکه Friend.tech با بیش از ۱۰۰۰۰ اتریوم درآمد و ارزش قفل‌شده خود به ارزش ۳۰۱۶۵ ETH، شاهد رشد قابل‌توجهی بوده است. ربات‌های Friend.tech، بیش از ۵.۹ میلیون دلار سود تولید کرده‌اند که ۳۴ درصد از کل درآمد سازنده را تشکیل می‌دهد و بر اهمیت و پتانسیل راه‌حل‌های معاملاتی خودکار در بخش دیفای تأکید می‌کند.

منبع: coingape.com

لینک مطلب: شبکه اجتماعی Friend.Tech هک شد