FavoriteLoadingافزودن به علاقه مندی ها

صرافی ورشکسته FTX با انتشار اطلاعیه‌ای در تاریخ ۱۷ اکتبر، اعلام کرد که پس از بحث‌های گسترده با کمیته بستانکاران (کمیته‌ای متشکل از مشتریان غیرآمریکایی و شاکیان گروهی) در مورد اختلافات مالکیت دارایی‌ها، به نقطه عطف مهمی در پرونده فصل ۱۱ خود رسیده‌ است. بر این اساس، این شرکت در مجموع بیش از ۹۰ درصد از دارایی‌های مشتریان صرافی‌های رمزارزی FTX.com و FTX.US را تا پایان سه‌ ماهه دوم سال ۲۰۲۴، بین آنها توزیع خواهد کرد. البته، در ابتدا دادگاه باید این طرح را تأیید کند.بر اساس طرح صرافی FTX، دارایی‌های موجود به سه مجموعه تقسیم خواهند شد: دارایی‌های تفکیک‌شده برای مشتریان FTX.com، دارایی تفکیک‌شده برای مشتریان FTX.US و یک استخر عمومی از سایر دارایی‌ها. در صورت تأیید دادگاه، حدود ۸٫۹ میلیارد دلار برای پرداخت به مشتریان FTX.com و ۱۶۶ میلیون دلار برای توزیع میان مشتریان FTX.US در نظر گرفته شده است. با این حال، فرآیند بازپرداخت وجوه ممکن است تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار بگیرد، از جمله مالیات، مطالبات دولت، نوسانات قیمت توکن‌ها و غیره.
در این میان، این شرکت ورشکسته پیش‌بینی می‌کند که مشتریان هر دو صرافی به طور کامل وجوه خود را دریافت نخواهند کرد و مشتریان FTX.com متحمل ضررهای بیشتری خواهند شد.
علاوه بر این، صرافی FTX اعلام کرده که ممکن است افراد داخلی، شرکت‌های وابسته، مشتریانی که احتمالاً از ترکیب و سوءاستفاده از سپرده‌های مشتریان و وجوه شرکت‌ها اطلاع داشتند، و کسانی که اطلاعات KYC (احراز هویت) خود را پس از توقف برداشت‌ها تغییر دادند، از این طرح حذف کند.

منبع : cointelegraph.com

لینک مطلب : صرافی FTX طرح های باز پرداخت وجوه مشتریان خود را ارائه داد، آیا در دادگاه تایید می شود؟