مدیران اجرایی شرکت مدیریت دارایی‌ گری اسکیل (Grayscale) با کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ملاقات کرده‌اند تا درباره جزئیات تبدیل صندوق بیت کوین تراست این شرکت به یک صندوق قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات، گفت‌وگو کنند.

بر اساس پرونده‌ای که توسط جیمز سیفارت، تحلیلگر بلومبرگ، به اشتراک گذاشته شده، شرکت گری‌اسکیل با بانک BNY Mellon یک قرارداد انتقال و خدمات منعقد کرده است.

به این ترتیب، این بانک به عنوان نماینده صندوق بیت کوین تراست گری اسکیل (GBTC) عمل کرده و صدور و بازخرید سهام را تسهیل و حساب‌های سهامداران را حفظ می‌کند.

سیفارت همچنین بیان کرد که موافقت گری اسکیل با BNY Mellon “احیانا چیزی است که پیوسته مورد نیاز باشد” و نشان دهنده‌ی این نمی باشد که صندوق بیت کوین تراست گری اسکیل عن قریب به یک صندوق ETF بیت کوین مبدل خواهد شد.

در این میان، نیت گراسی، رئیس ETF Store، در یک پست X گفت که اگر در همان روزی که سایر ناشران ETFهای بیت کوین را راه‌اندازی می‌کنند، گری اسکیل نیز بتواند GBTC را به NYSE Arca ارتقاء دهد و آنها تلاشی هماهنگ برای رقابت بر سر کارمزد انجام دهند، این شرکت می‌تواند بر این دسته ETF تسلط یابد.

گراسی گفت که گری اسکیل روزی با ۲۰ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت وارد بازارها خواهد شد، حتی شده با مشارکت شرکت بلک راک (BlackRock).

گری اسکیل در ۱۹ اکتبر فرم S-۳ را به SEC ارسال کرد، که نشان می‌داد قصد دارد سهام GBTC را در NYSE Arca تحت نماد علامت GBTC فهرست کند.

در ماه اکتبر، یک دادگاه استیناف ایالات متحده دستوری را برای SEC صادر کرد تا پیشنهاد گری اسکیل برای تبدیل GBTC به یک ETF را بررسی کند. این شرکت در میان دیگر مدیران دارایی اصلی، از جمله بلک راک و فیدلیتی (Fidelity)، به دنبال تأییدیه SEC برای ETF اسپات بیت کوین است.

سیفارت در ادامه اظهار داشت که بر موضع قبلی خود مانده است: احتمال ۹۰٪ تأیید ETF اسپات بیت کوین در تاریخ ۱۰ ژانویه ۲۰۲۴ یا قبل از آن.

منبع : cointelegraph.com

لینک مطلب : ادامه گفتگو گری اسکیل با SEC در مورد ETF صندوق اسپات بیت کوین