دنیس کلهر مدیر عامل سازمان Better Markets، با تایید ETF بیت کوین مخالفت کرد و گفت که این امر یک اشتباه تاریخی صنعت کریپتو است.

دنیس کلهر مدیر عامل سازمان Better Markets، از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) خواسته که صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) را تایید نکند. زیرا این صندوق با اصول اصلی نهاد نظارتی مغایرت دارد.

کلهر در نامه خود خطاب به ونسا کانتریمن، دبیر SEC، تاکید کرد که SEC اگر ETF بیت کوین را تایید کند موجب یک اشتباه تاریخی خواهد شد که تقریبا منجر به آسیب بزرگی به سرمایه‌گذاران خواهد شد.

کلهر استدلال کرد که محصول پیشنهادی، سرمایه‌گذاران را در معرض خطر تقلب بالقوه قرار می‌دهد. نگرانی‌های وی معمولا با صنعت کریپتو مرتبط است. وی تاکید کرد که ETFهای نقطه‌ای بیت کوین، سرمایه‌گذاران را در معرض بازاری آلوده به تقلب و دستکاری قرار می‌دهد.

طبق گزارشات کوین تلگراف، بیش از 324 هزار کاربر رمز ارز در سال 2023 قربانی کلاهبرداری‌های فیشینگ شده‌اند. همچنین حدود 295 میلیون دلار از دارایی‌ها به دست تخلیه‌کنندگان کیف پول به سرقت رفته‌اند.

با این حال مفسران برجسته ارزهای دیجیتال این نامه را رد کردند. همچنین جیمز سیفارت تحلیلگر ETF بلومبرگ، در رسانه‌های اجتماعی از این نامه انتقاد کرد.

سیفارت در X (توییتر قدیم) گفت:

با توجه به تمام تلاش‌ و انرژی شرکت‌های مدیریت دارایی و کارکنان SEC طی چند ماه گذشته، با تایید نشدن ETF شاهد یک حرکت کاملا جنایتکارانه خواهیم بود.

در همین حال النور ترت روزنامه‌نگار فاکس بیزینس، اظهارات منفی کلهر را باز تکرار کرد.

این فرم‌ها یکی از آخرین مراحل فرآیند تایید هستند. اما اسناد باید تکمیل شوند تا مبادلات ایالات متحده شروع به فهرست کردن سهام اوراق بهادار سرمایه‌گذاری در معرض مستقیم کریپتو کنند.

طبق باور برخی از کارشناسان، تایید نهایی ETFهای بیت کوین قبل از 10 ژانویه انجام خواهد شد.

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: اشتباه تاریخی کریپتو با تایید ETF بیت کوین