هوش مصنوعی از طریق تاثیرش بر روی تجزیه و تحلیل بازار، استراتژی‌های معاملاتی و توسعه فناوری بلاکچین می‌تواند در بالا بردن قیمت بیت کوین نقش داشته باشد.

طبق داده‌های GPT-4 آخرین نسخه چت ربات هوش مصنوعی ChatGPT، می‌تواند در سناریو بیت کوین نقش داشته باشد. این سناریو در خصوص رسیدن قیمت بیت کوین طی سال 2024 به 100 هزار دلار است.

کوین تلگراف در 1 ژانویه طی مصاحبه با ChatGPT پرسید، آیا قیمت بیت کوین امسال به 100 هزار دلار می‌رسد؟ همچنین هوش مصنوعی چگونه در رسیدن بیت کوین به 100 هزار دلار نقش خواهد داشت؟

طبق داده‌های ChatGPT اگر یکسری از داده‌ها هماهنگ شوند از لحاظ نظری قیمت بیت کوین به 100 هزار دلار می‌رسد. اما این امر در حال حاضر در حد حدس و گمان است.

ChatGPT همچنین تعدادی از عوامل کلی را برای این افزایش ارائه کرد. از جمله این عوامل می‌توان به تحولات نظارتی مثبت، افزایش پذیرش خرده فروشی و نهادی، کاهش ارزش پول و تورم اشاره کرد.

ChatGPT همچنین افزود که تصویب صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) می‌تواند تاثیر مثبتی بر قیمت داشته باشد. زیرا دسترسی و نقدینگی بیشتری برای دارایی‌ها فراهم می‌کند. تایید ETF همچنین می‌تواند سرمایه‌گذاران نهادی را تشویق به ورود بازار کند. زیرا این امر نشانه‌ای از پذیرش نظارتی تلقی می‌شود.

کوین تلگراف در ادامه از ChatGPT پرسید که هوش مصنوعی چگونه در رسیدن بیت کوین به قیمت 100 هزار دلار کمک می‌کند؟ این پلتفرم در جواب گفت:

هوش مصنوعی از طریق تاثیر خود بر تجزیه و تحلیل بازار، استراتژی‌های معاملاتی و پیشرفت‌های فناوری گسترده‌تر در بلاکچین نقش دارد.

ChatGPT توضیح داد که الگوریتم‌های هوش مصنوعی مقادیر زیادی از داده‌های بازار را پردازش و همچنین روندها و الگوها را شناسایی می‌کند. ربات‌های معاملاتی مبتنی بر هوش مصنوعی بسته به شرایط بازار، معاملات را در زمان‌های بهینه انجام می‌دهند. همچنین خاطر نشان کرد که ربات‌ها در یک محیط سریع بازار بسیار سریع‌تر از انسان واکنش نشان ‌می‌دهند.

استفاده از هوش مصنوعی در تجارت مزایایی دارد اما خطراتی مانند هک و حملات سایبری را نیز به همراه دارد. در سال 2022 یک ربات معاملاتی از طریق یک فرصت معاملاتی آربیتراژ یک میلیون دلار به دست آورد. اما هکری بعد از فریب ربات و انجام یک تراکنش مخرب تمام وجوه را تخلیه کرد.

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: هوش مصنوعی بر قیمت بیت کوین چه تاثیری خواهد داشت؟