شرکت مدیریت دارایی‌های رمزارزی CoinShares در آخرین گزارش هفتگی خود در ۱۳ نوامبر، این روایت را که بیت کوین و آلت‌کوین‌ها دوباره در حال جذب سرمایه هستند، برجسته کرد، که میزان سرمایه‌ی ورودی نهادی بیت کوین از مرز یک میلیارد دلار عبور کرد.

اخیراً بیت کوین، اتریوم و برخی آلت‌کوین‌های بزرگ با افزایش هیجان پیرامون تأیید احتمالی اولین صندوق قابل معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین در ایالات متحده، افزایش قیمت پیدا کردند. داده‌های TradingView نیز تأیید می‌کنند که از نوامبر ۲۰۲۲، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال ۶۰۰ میلیارد دلار افزایش یافته است.

کوین شیرز افشا کرد که در دو ماه پیشین ناظر رشد به شدت سرمایه‌هایی بوده ایم که به نتیجه‌ی سرمایه‌گذاری مبنی بر دارایی‌های دیجیتال تعلق داده شده‌اند. نتیجه های سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال در هفته قبل مجموعاً ۲۹۳ میلیون دلار دریافتی داشته‌اند که دریافت سرمایه ۷ هفته‌ای را از حدود ۱ میلیارد دلار پیش تر می‌برد و مقدار دریافتی سالانه تا به امروز را به ۱.۱۴ میلیارد دلار می‌رساند.

در میان آمارهای قابل‌توجهی که رنسانس کریپتو در سال ۲۰۲۳ را نشان می‌دهد، آمار دارایی‌های تحت مدیریت (AUM) برای محصولات قابل معامله در صرافی‌های ارز دیجیتال (ETP) خودنمایی می‌کند. از ابتدای سال، این میزان عملاً ۲ برابر شده و تنها در هفته گذشته نزدیک به ۱۰ درصد افزایش یافته است.

کوین شیرز خاطرنشان کرد که با ۴۴.۳ میلیارد دلار، کل AUM اکنون بالاترین میزان از زمان شکست عمده صندوق‌های ارز دیجیتال در می ۲۰۲۲ است.
این گزارش اضافه می‌کند که کسانی که قصد دارند بیت کوین را برای طولانی‌مدت ذخیره کنند، سهم بزرگی از حجم مبادلات را در اختیار گرفته‌اند.

در این بیانیه آمده است:

بیت‌کوین هفته گذشته مجموعاً ۲۴۰ میلیون دلار ورودی داشت که جریان ورودی از سال تا به امروز را به ۱.۰۸ میلیارد دلار رساند، در حالی که صندوق‌های شورت بیت‌کوین شاهد خروجی ۷ میلیون دلاری بودند که نشان‌دهنده ادامه احساسات مثبت است.

از طرفی، چهارمین رویداد هاوینگ یا نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین، به سرعت در حال نزدیک شدن است که نقطه عطف اساسی و مهمی برای این ارز دیجیتال است. با توجه به بازدهی چشمگیر در چرخه‌های قبلی، این رویداد یک فرصت جذاب برای سرمایه‌گذاران است.

فیلیپ سوئیفت، خالق پلتفرم آماری Look Into Bitcoin نیز بر افزایش موجودی کیف پول‌های بزرگ و کوچک، تأکید کرده است.

منبع: cointelegraph.com

لینک مطلب : سرمایه ورودی نهادی بیت کوین در سال 2023 بیش از یک میلیارد شد