در گزارش ۸ جولای CoinShares، اشاره شده که ورودی‌های مربوط به بیت‌کوین به تنهایی به ۳۹۸ میلیون دلار رسیده است. کاهش قیمت بیت‌کوین، همراه با فعالیت‌های Mt. Gox و فشار فروش از سوی دولت آلمان، احتمالا باعث افزایش خرید توسط سرمایه‌گذاران شده است.

بیشترین ورودی‌ها در ایالات متحده با ۳۸۴ میلیون دلار مشاهده شد، پس از آن هنگ کنگ با ۳۲ میلیون دلار، سوئیس با ۲۴ میلیون دلار و کانادا با ۱۲ میلیون دلار قرار داشتند. در مقابل، آلمان با ۲۳ میلیون دلار خروجی روبرو بود.

هفته گذشته، صرافی ژاپنی Mt. Gox بیش از ۴۷,۰۰۰ بیت‌کوین به ارزش تقریبی ۲.۷ میلیارد دلار را به یک کیف پول ناشناخته منتقل کرد. این اقدام به منظور بازپرداخت به طلبکاران این صرافی انجام شد.

در همان روز، بازپرداخت‌ها به صورت بیت‌کوین و بیت‌کوین کش به برخی از طلبکاران از طریق صرافی‌های معین آغاز شد. برخی تحلیل‌گران بر این باورند که بسیاری از طلبکاران Mt. Gox ممکن است بیت‌کوین‌های خود را به دلیل افزایش ارزش آن از زمان تعطیلی صرافی بفروشند.

دولت آلمان نیز در همان هفته ۳,۰۰۰ بیت‌کوین به ارزش حدود ۱۷۲ میلیون دلار را به صرافی‌های مختلف و یک کیف پول ناشناخته منتقل کرد.

این گزارش همچنین به ورودی‌های بیت‌کوین اشاره کرد که حدود ۳۹۸ میلیون دلار بود و حدود ۹۰ درصد از کل ورودی‌ها را تشکیل می‌داد. سولانا با ۱۶ میلیون دلار ورودی در هفته گذشته به عنوان “بهترین آلت‌کوین” شناخته شد و اتر با ۱۰ میلیون دلار ورودی مواجه بود.

در هفته گذشته، صندوق Sentinel Action نیز کمک‌های خود به کمیته‌ای سیاسی طرفدار ارزهای دیجیتال را دو برابر کرد. این کمیته چهار نامزد سنای ایالات متحده را که حامی ارزهای دیجیتال هستند، حمایت می‌کند.

منبع خبر: cointelegraph

لینک مطلب: افزایش سرمایه‌گذاری‌های مرتبط با دارایی‌های دیجیتال به دنبال ضعف بیت‌کوین