جریان ورودی به محصولات سرمایه‌گذاری رمزارز تقریباً از 600 میلیون دلار گذشت و نشان‌دهنده علاقه رو به رشد معامله‌گران به بیت کوین و آلت کوین‌ها است.

  جریان ورود نقدینگی تا به امروز اکنون از 5.7 میلیارد دلار فراتر رفته است؛ زیرا سرمایه‌گذاران نهادی در حال افزایش قرار گرفتن در معرض بیت کوین از طریق ETFها هستند.

این داده‌ها به دنبال خرید سنگین در بحبوحه بهبود بازار ناشی از وجوه قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) است. موسسات بین 19 و 23 فوریه نزدیک به 598 میلیون دلار به محصولات رمزنگاری ارائه شده توسط BlackRock ، ARK Invest، Grayscale، Bitwise، ProShares، Fidelity و 21Shares واریز کردند.

بیت کوین با حدود ۵۷۰ میلیون دلار که ۹۵ درصد از کل است، بیشترین پول را در بین تمام ارزهای دیجیتال دریافت کرده است. دومین رمزارز محبوب، Ethereum (ETH) با ۱۶.۸ میلیون دلار بود. لایت کوین (LTC) و ریپل XRP نیز به ترتیب شاهد ورودی‌های 1 میلیون دلاری و 1.1 میلیون دلاری بودند. با این حال، سولانا (SOL) به دلیل مشکلات فنی اخیر، ۳ میلیون دلار از دست داد که باعث شد سرمایه‌گذاران اعتماد کمتری به توکن داشته باشند.

هفته گذشته، افراد بیشتری از طریق محصولات سرمایه‌گذاری جدید در ایالات متحده، روی دارایی‌های دیجیتال مانند بیت کوین سرمایه‌گذاری کردند. میزان کل پول سرمایه‌گذاری شده در محصولات رمزارزی مستقر در ایالات متحده ۶۰۹.۵ میلیون دلار بود که ۴۳۶ میلیون دلار آن از طریق شرکت Grayscale دریافت شده بود.

افراد بیشتری در حال سرمایه‌گذاری روی بیت کوین هستند و همین موضوع باعث شده است قیمت این رمزارز پیش از کاهش اندکی به ۵۰،۵۰۰ دلار، به ۵۳،۰۰۰ دلار برسد. با این حال، تا زمان نگارش این مطلب، قیمت به ۵۳،۶۵۰ دلار بازگشته بود که بالاترین قیمت در تمام سال است.

آخرین باری که ارزش بیت کوین بالاتر از ۵۳،۶۰۰ دلار بود، بیش از دو سال پیش یعنی در تاریخ ۳ دسامبر ۲۰۲۱ بود. پس از رسیدن به قیمت ۵۷،۸۷۲ دلار، قیمت شروع به کاهش کرد و تا نوامبر ۲۰۲۲ به ۱۶،۶۰۰ دلار رسید.

منبع خبر: cointelegraph

لینک مطلب: جریان ورودی به محصولات رمزارزی از 600 میلیون دلار گذشت!