در دنیای به سرعت در حال تغییر ارزهای دیجیتال، مردم همیشه در مورد رمزارزهایی مانند بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و … به بحث می‌پردازند تا بتوانند بهترین دارایی را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنند.

اخیراً یک تحلیل‌گر معروف به نام مایکل ون د پوپه به پیچیدگی‌های این بازار و فضایی که در آن، آلت‌ کوین‌ها می‌توانند رشد کنند، پرداخته است.

ون د پوپه نکاتی را در مورد اینکه چگونه ارزهای دیجیتال در چرخه‌های مختلف بازار حرکت می‌کنند، به اشتراک گذاشته است.

همچنین وی به رفتارهای احساسی حوالی رمز ارزها که بوسیله‌ی سرمایه‌گذاران افزایش یافته است کنایه زد که سبب شده ارزهایی مثل سولانا (SOL) و اینجکتیو (INJ) رشد قیمت های باورنکردنی را داشته باشند. در واقع، تحلیل مایکل به ما می‌گوید که مردم به این فکر افتاده‌اند که آیا سرمایه‌گذاری در آلت‌کوین‌ها هنوز هم ایده خوبی است یا خیر.

از سوی دیگر، ون د پوپه به بخش‌های مختلفی از بازار که نسبت به دیگر بخش‌ها رشد بیشتری داشته‌اند، اشاره کرد. او به اینکه چگونه میم کوین محبوب جدید مبتنی بر سولانا، بیش از ۵۰ برابر افزایش یافته، اشاره دارد، اما همچنین توصیه می‌کند که احتیاط نمایید و از هیجان این دسته از ارزهای دیجیتال، چشم‌پوشی کنید.

علاوه بر این، مایکل معتقد است که افراد باید بازدهی و ریسک‌های مرتبط با سرمایه‌گذاری‌ها را به دقت بررسی کنند. به گفته وی، رمزارزهایی که دیگر فضای کافی برای رشد ندارند یا رشدهای خیره‌کننده‌ای را تجربه کرده‌اند، باید بیشتر مورد بررسی قرار گیرند. در واقع، ون د پوپه قصد دارد بگوید که حرکت در بازاری که بیشتر تحت تأثیر هیجانات است، پرریسک خواهد بود.

در همین حال، شتاب روند صعودی بیت کوین افت داشته و این سؤال را مطرح کرده که آیا رشد BTC ادامه خواهد داشت یا خیر. قابل ذکر است که مایکل به امکان تأیید احتمالی یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین اشاره داشت که می‌تواند رشد جدیدی را به بیت کوین هدیه دهد.

در عین حال، مسیرهای متفاوت قیمتی فعلی بیت کوین و اتریوم بر نیاز به تصمیم‌گیری دقیق در حوزه سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال تأکید دارد. از نظر پیش‌بینی قیمت‌ها، مایکل گفت در حالی که بیت کوین ممکن است تا ۵۰ هزار دلار افزایش داشته باشد، اتریوم می‌تواند تا ۳۰۰۰ الی ۳۵۰۰ دلار رشد کند.

منبع : coingape.com

لینک مطلب : بررسی سرمایه گذاری در بیت کوین و اتریوم با تحلیل‌گر معروف