به گفته اورلی بارتر، تحلیلگر برتر شرکت نانسن، بررسی عملکرد کوین‌های اصلی نشان می‌دهد که این ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و سولانا (SOL) به طور بالقوه می‌توانند در چشم‌انداز بازار فعلی بهتر از میم کوین‌ها عمل کنند.

“طبق تحلیل‌های انجام شده توسط ما، در روزهای اخیر، فروش کلی و زیر قیمت ارزها منجر به کاهش ریسک‌پذیری معامله‌گران شده و این امر باعث شده توزیع مجدد ارزها دچار رشد منفی شود. با بهبود بازار، ما پیش‌بینی می‌کنیم که ارزهای اصلی مطرح شده توسط بارتر یک حرکت ملایم و بالقوه داشته باشند. در همین حال، تجزیه و تحلیل ما بر روی آنچین نشان‌دهنده رشد پایدار در اکوسیستم کریپتو است و این خود مثالی است از هماهنگی نقطه اوج کارمزدهای کراس چین با حرکات قیمت ارزها.”

بر اساس گزارش «هفته‌نامه پژوهشی» نانسن که در 28 آوریل منتشر شد، الگوهای فنی قیمت نشان می‌دهد که قیمت‌ ارزهای دیجیتال بین تثبیت و اصلاح بیشتر در نوسان هستند. قابل ذکر است که بازار تحت تأثیر درآمدهای شدید غول های فناوری آلفابت و مایکروسافت که بسیار فراتر از انتظارات بوده، قرار گرفته است. به ویژه در زمینه هوش مصنوعی (AI) و خدمات ابری.

علاوه بر این، تجزیه و تحلیل قیمت کریپتو، سقف‌های پایین‌تری را برای BTC و ETH نشان می‌دهد که هر دو در تلاش هستند که از میانگین حرکتی 20 روزه خود پیشی بگیرند. میانگین تغییرات قیمت 50 روزه اتریوم شروع به کاهش کرده است که نشان دهنده تغییرات احتمالی در احساسات سرمایه گذار است. علیرغم موضع خنثی بازار، پیش بینی توقف در چرخه افزایشی بلندمدت وجود دارد.

با بررسی بازار و نشانه‌های کاهش قابل‌توجه اهرم‌زدایی، تحلیلگران خاطرنشان کردند که کاهش اخیر Renzo Restaked ETH بر قیمت سایر توکن‌های restake شده تأثیری ندارد. با این حال، میزان اهرم در Liquid Staking Tokens (LSTs) و Liquid Reward Tokens (LRTs) و پروتکل های مرتبط همچنان یک نگرانی است.

داده‌های آنچین حاکی از رشد اکوسیستم کریپتو در پی افزایش مارکت کپ استیبل کوین است. کارمزدهای کراس چین در ماه مارس همزمان با قیمت ارزهای دیجیتال به اوج خود رسید. Solana سهم بازار کارمزد خود را حفظ کرده است، Base با قدرت ظاهر شده، اما Arbitrum شاهد کاهش بوده است.

منبع خبر: cryptobriefing

لینک خبر: بررسی عملکرد کوین‌های اصلی