نهنگ‌های بزرگ اتریوم (ETH) و بیت کوین و شیبا اینو (SHIB) در حال حاضر مشغول جنجال هستند؛ برای این که مبادلات انباشته کردن که توسط این دسته از نهنگ‌های بزرگ بازار صورت گرفته، اخیراً به بالاترین حد خود رسیده است.

بر اساس داده‌های پلتفرم تحلیل رمزارزی IntoTheBlock، حجم تراکنش‌های نهنگ‌های بیت‌کوین در زمان نگارش این خبر با حدوداً ۱۴.۳۲ درصد افزایش، به بیش از ۱۴.۳۲ میلیارد دلار رسیده است. این معیار، ارزش دلاری تراکنش‌های بزرگ به ارزش حدود ۱۰۰ هزار دلار بیت کوین را در ۲۴ ساعت گذشته نشان می‌دهد.

با توجه به داده‌های IntoTheBlock، تعداد این تراکنش‌ها از ۱۱۸۷۰ تراکنش از ۱۷ دسامبر به بیش از ۲۱۶۲۰ تراکنش تا زمان نگارش این خبر رسید.

حجم تراکنش مربوطه توسط این نهنگ‌های بیت‌کوین نیز از ۴۰۷۷۳۰ بیت کوین یا ۱۷۰۴۳۱۵۸۸۵۰.۳ دلار به ۸۰۴۴۷۰ بیت کوین یا ۳۵۳۳۴۰۵۲۰۱۰ دلار در ۲۲ دسامبر افزایش یافت.

با توجه به روندهای مشاهده‌شده، رشد قیمت مشخصی وجود داشت که به دست نهنگ‌های بازار در این دوره هدایت می‌شد. این امر بر اهمیت میزبانی شبکه بیت‌کوین برای نهنگ‌هایی با نفوذ گسترده در بازار، تأکید می‌کند.

اگرچه این ارتباط کاملاً مشخص نیست، اما این تراکنش‎های عظیم نهنگ‌ها در زمانی انجام می‌شود که غوغای فزاینده‌ای پیرامون صندوق قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین وجود دارد. با پیش‌بینی تصویب ETF در ژانویه، بسیاری از نهنگ‌های بازار موقعیت خود را تغییر داده‌اند تا دارایی‌های بیشتری را خریداری کنند.

قیمت بیت کوین در میان این رالی با ۰.۳۸ درصد افزایش در ۲۴ ساعت گذشته، به ۴۳۷۸۹.۴۰ دلار رسیده است.

در حالی که نهنگ‌های بیت‌کوین بیشترین حجم را در تراکنش‌های بزرگ داشتند، نهنگ‌های اتریوم و شیبا اینو نیز در هفته گذشته موفقیت چشمگیری کسب کردند.

در حالی که حجم تراکنش‌های نهنگ‌های اتریوم ۵۱.۰۱ درصد افزایش یافته و ۶.۷۹ میلیارد دلار شده، حجم تراکنش نهنگ‌های شیبا اینو با ۱۸۶.۴ درصد افزایش به ۷۳.۲۸ میلیون دلار رسیده است.

این روند غیرمعمول نیست؛ زیرا نهنگ‌های شیبا اینو اغلب مقدار زیادی از این میم کوین را جابه‌جا می‌کنند؛ روندی که در نرخ سوزاندن توکن آن نیز منعکس می‌شود.

منبع : coingape.com

لینک مطلب : شروع جا‌به‌جایی های بزرگ توسط نهنگ‌ها، علت چیست