روز گذشته، نقل و انتقالات عظیمی صورت گرفت که باعث گمانه‌زنی‌های بسیاری در جامعه کریپتو شد. سه نهنگ بیت کوین که برای نزدیک به شش سال غیرفعال بوده‌اند، به تازگی ۶،۵۰۰ بیت کوین را انتقال داده‌اند که با قیمت‌های فعلی، حدود ۲۳۰ میلیون دلار ارزش دارند.

این آدرس‌ها عمدتاً به دلیل وضعیت غیرفعال بودنشان مورد توجه قرار گرفته‌اند. این کیف پول‌ها تمامی بیت کوین‌های خود را در تاریخ ۵ نوامبر ۲۰۱۷ دریافت کرده و از آن زمان تاکنون، هیچ فعالیتی نداشتند. این عدم فعالیت برای طولانی‌ مدت جالب است و سؤالاتی را در مورد انگیزه چنین حرکتی پس از یک دوره طولانی ایجاد می‌کند.

اما آنچه که این نقل و انتقالات را جذاب‌تر می‌کند، شجره تاریخی بیت کوین‌های درگیر است. تاریخ این بیت کوین‌ها به ژوئیه سال ۲۰۱۱ برمی‌گردد؛ دوره‌ای که اغلب از آن تحت عنوان «عصر ساتوشی» یاد می‌شود، زمانی که خالق ناشناس بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو، هنوز در جامعه فعال بود.

در این میان، به نظر می‌رسد که برخی از این بیت کوین‌ها پیوندهایی با F2Pool دارند. با توجه به شهرت F2Pool به عنوان یکی از اولین استخرهای استخراج بیت کوین، می‌توان فرض کرد که برخی از ماینرهای اولیه پشت این تراکنش‌ها هستند.

در چند ماه گذشته، بیت کوین در یک روند صعودی بوده، سطوح مقاومتی را شکسته و به اوج‌های سالانه جدیدی رسیده است. جو کنونی خوش‌بینانه است و بسیاری از تحلیلگران، رشد بیشتر را پیش‌بینی می‌کنند.

منبع : u.today

لینک مطلب : نقل و انتقالات گسترده نهنگ های عصر ساتوشی