به گزارش پلتفرم Wu Blockchain و به نقل از تیم مونرو، در تاریخ ۱ سپتامبر ۲۰۲۳، جامعه ارز دیجیتال مونرو (XMR) با یک نقض امنیتی بزرگ مواجه شد و هکرها حدود ۲۶۷۵ مونرو (حدود ۴۰۰۰۰۰ دلار) را از یک کیف پول تامین مالی جمعی (CCS) به نام CCS Wallet سرقت کردند.

این حادثه بیشتر به دلیل تمرکز مونرو بر حفظ حریم خصوصی و ناشناس بودن تراکنش‌های آن، نگرانی‌هایی را در جامعه کریپتو ایجاد کرده است.

در همین راستا، شرکت امنیت بلاکچین SlowMist بیانیه اولیه‌ای را صادر کرده که نشان می‌دهد بعید است که مدل حریم خصوصی مونرو خود باعث این نقص شده باشد. در عوض، این آسیب‌پذیری ممکن است در جای دیگری از سیستم باشد.

طبق تحقیقات انجام‌شده، مهاجم ۹ تراکنش را برای تخلیه کیف پول CCS انجام داده است. تجزیه و تحلیل بعدی که با هدف ردیابی XMRهای سرقت‌شده انجام شد، سطحی از قابلیت ردیابی را نشان داد که با توجه به شهرت مونرو برای مبهم کردن جزییات تراکنش، نگران‌کننده بود.

با توجه به این اتفاقات، سؤالاتی در مورد امنیت مونرو مطرح شده است. همان‌طور که کارشناسان امنیتی بیان می‌کنند، مکانیسم‌های اصلی حفظ حریم خصوصی این ارز دیجیتال همچنان قوی هستند.

با این حال، این نقض بر یک واقعیت حیاتی تأکید می کند که هیچ سیستمی به طور کامل در برابر تهدیدات غیرقابل نفوذ نیست.

منبع : u.today

لینک مطلب : کیف پول قدرتمند مونرو هم هک شد