تیم توسعه‌دهنده کیف پول متامسک (MetaMask) با همکاری شرکت امنیتی Blockaid، یک ویژگی امنیتی جدید را معرفی کرده که انتظار می‌رود باعث جلوگیری از سرقت میلیاردها دلار از وجوه کاربران شود.

در نتیجه این همکاری، یک ویژگی هشدار پیشرفته ایجاد شده که با هدف محافظت از کاربران در برابر حملات احتمالی فیشینگ طراحی شده است.

برای دستیابی به این هدف، این ویژگی می‌تواند هر برنامه غیرمتمرکز (dApp) و تمام تعاملات احتمالی کاربر را به طور کامل شبیه‌سازی کرده و بررسی کند که آیا این تعاملات مخرب هستند یا خیر.

در حال حاضر، کاربران می‌توانند این ویژگی را در برنامه مرورگر وب متامسک انتخاب کنند. برای کاربران اپلیکیشن موبایل این کیف پول نیز، این سیستم هشدار در ماه نوامبر فعال خواهد شد. همچنین اطلاعات بدست آمده بیانگر این است که کیف پول متامسک فصد این را دارد تا این خصوصیت را تا مارس سال 2024 به خصوصیت پیش فرض خود تبدیل کند.

پیش از این و در ماه فوریه، متامسک یک ویژگی امنیتی مشابه را برای تشخیص حملات فیشینگ معرفی کرده بود. با این حال، آن ویژگی نیاز به دسترسی به آدرس IP کاربران داشت و به همین دلیل، حریم خصوصی آنها به خطر می‌افتاد.

با این حال، متامسک ادعا می‌کند که با جدیدترین ویژگی امنیتی آن، خطری حریم خصوصی کاربران را تهدید نمی‌کند.

ویژگی جدیدی را اضافه کرده است تا از حملات فیشینگ در امان باشید2

این ویژگی امنیتی جدید، در بحبوحه افزایش بی‌وقفه کلاهبرداری‌های فیشینگ و سوءاستفاده‌ها در حوزه کریپتو معرفی می‌شود. طبق برآوردهای شرکت Blockaid، تقریباً ۱۰ درصد از هر ۵ هزار برنامه غیرمتمرکزی که وارد بازار می‌شوند، مخرب هستند.

منبع : beincrypto.com

لینک مطلب : متامسک ویژگی جدیدی را اضافه کرده است تا از حملات فیشینگ در امان باشید