Munchables امنیت خود را ارتقا می‌دهد و امضاکنندگان چندگانه جدیدی را به کار می‌گیرد. امضاکنندگان چندگانه جدید شامل Manifold Trading، Selini Capital، ZachXBT هستند .

پلتفرم بازی‌ NFT به نام «Munchables» که هفته گذشته به طرز معجزه آسایی از یک سرقت 63 میلیون دلاری توسط یکی از توسعه‌دهندگان خودش جان سالم به در برد، در حال حاضر مشغول پیاده‌سازی مجموعه‌ای از تغییرات اساسی در زیرساخت امنیتی خود است.

بر اساس گزارش شرکت امنیتی بلاک‌ چین PeckShield، در ماه مارس نزدیک به ۱۰۰ میلیون دلار دارایی دیجیتال به سرقت رفته است. پلتفرم بازی NFT به نام «Munchables» نیز که یکی از قربانیان بالقوه این سرقت‌ها بود، برای تقویت امنیت داخلی خود، در حال جذب امضاکنندگان چندگانه جدید است.

امضاکنندگان جدید شامل شرکت سرمایه‌گذاری Manifold Trading، بازارگردان Selini Capital و محقق درون بلاک چینی ZachXBT هستند. این افراد مسئولیت اطمینان از بازگشت امن وجوه کاربران و همچنین نظارت بر فرآیند را بر عهده خواهند داشت.

یکی از توسعه‌دهندگان داخلی پلتفرم Munchables که قصد سرقت ۱۷,۴۰۰ اتریوم (ETH) را داشت، با انصراف از دریافت باج، ارزهای دیجیتال سرقت‌ شده را بازگرداند. با این حال، این اتفاق نشان‌دهنده‌ی ضعف امنیتی جدی در این پلتفرم بازی NFT است. Munchables در پی این حادثه اعلام کرد که برای جلوگیری از رخداد‌های مشابه، اقدام به بازنگری اساسی در پروتکل‌های امنیتی خود خواهد کرد.

علاوه بر مسئولیت بازگردانی امن وجوه کاربران، امضاکنندگان جدید که شامل توسعه‌دهندگان از شرکت‌های Manifold Trading و Selini Capital می‌شوند، وظایف دیگری نیز بر عهده خواهند داشت. این افراد مأموریت دارند تا قراردادهای هوشمند Munchables را مجدداً مورد بازبینی و ارتقا قرار دهند. همچنین، آن‌ها بر فرآیند استخدام توسعه‌دهندگان این پلتفرم در آینده نظارت خواهند کرد.

برای اطمینان بیشتر، گفته می‌شود شرکت زیرساخت اتریوم یعنی Nethermind، پیش از راه‌اندازی مجدد Munchables، قرار است یک ممیزی دیگر روی قراردادهای هوشمند به‌روزرسانی‌ شده انجام دهد.

به عنوان بخشی از راه‌اندازی مجدد خود، پلتفرم Munchables قصد دارد برای ابراز حسن نیت، به گیمرهای قدیمی که به این پلتفرم بازمی‌گردند، جوایز درون بازی بیشتری ارائه دهد. همچنین، این پلتفرم متعهد شده است تا از نظر مالی از سازمان‌هایی که در روند بازیابی دارایی‌های دیجیتال سرقت‌شده نقش داشته‌اند، حمایت کند.

تیم Munchables به کاربران هشدار داده است که با وب‌سایت‌هایی که ادعای ارائه‌ی جبران خسارت دارند، ارتباط برقرار نکنند. آن‌ها اعلام کرده‌اند که این شرکت، مستقیماً وجوه‌ کاربران را به کیف پول‌هایشان باز می‌گرداند.

منبع: cryptobriefing

لينك خبر: Munchables امنیت خود را ارتقا می‌دهد