آندره کرونژ، خالق فانتوم، از شبکه سولانا به عنوان قربانی موفقیت یاد کرد.

خالق فانتوم، حمایت خود را از شبکه سولانا، در میان شکست‌های اخیر تراکنش در شبکه نشان داده است. کرونژ یکی از تأثیرگذارترین رهبران فکری در امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) در نظر گرفته می‌شود.

برخی از منتقدان ازدحام مداوم را نقص سولانا می‌دانند، با این حال این از رشد سریع اکوسیستم ناشی می‌شود که تقاضا برای فضای بلوک را افزایش داده است. کرونژ اظهار داشت که مسائل مربوط به عملکرد چالش‌های فنی هستند، نه نقص مکانیزم اجماع.

طبق گزارش Dune Analytics، در میان افزایش فعالیت‌های ناشی از شوق اخیر memecoin در Solana، تقریباً 75٪ از تراکنش‌های بدون رای در 4 آوریل شکست خوردند. با این حال، طرفداران استدلال می‌کنند که داده‌ها به طور گسترده‌ای اشتباه درک شده است.

کرونژ از شبکه سولانا به عنوان قربانی موفقیت یاد کرد. افزایش شکست تراکنش‌ها با سروصدای اخیر کاربران سولانا در رسانه‌های اجتماعی همراه شد که از تراکنش‌های ناموفق و تجربه کاربری ضعیف شکایت کردند.

سایر اعضای جامعه از موضع کرونژ حمایت کردند و اظهار داشتند که مردم اغلب فناوری بلاک چین را به خاطر اصول و قابلیت‌های اساسی آن تحسین می‌کنند. با این حال، زمانی که افزایش تقاضا منجر به مشکلات موقت تجربه کاربر شود، آنها تمایل دارند علیرغم ولع مصرف بیشتر، واکنش منفی نشان دهند.

آناتولی یاکوونکو، مدیر عامل سولانا، ابراز ناامیدی کرد و خاطرنشان کرد که رسیدگی به اشکالات تراکم چالش برانگیزتر از شکست کامل زندگی است. در حالی که مورد دوم نیاز به شناسایی و وصله دارد، اشکالات ازدحام مستلزم یک فرآیند آزمایش طولانی و انتشار به‌روزرسانی‌ها است که مانع استقرار سریع می‌شود.

سولانا در اوایل فوریه 2024 دچار قطعی قابل توجهی شد. توقف تولید بلوک در شبکه اصلی آن، پیشرفت بلاک شبکه را برای بیش از پنج ساعت متوقف کرد.

سولانا حدود نیمی از خاموشی‌های قابل توجه و 15 روز قطعی جزئی یا اولیه را شاهد بوده است.

کامپایل سولانا (JIT) که همه برنامه‌ها را قبل از اجرای تراکنش کامپایل می‌کند، با یک باگ مواجه شده است. آستین فدرا، رئیس استراتژی بنیاد سولانا به کوین تلگراف گفت که قصد دارد سیستم لودر قدیمی را با یک سیستم جدید جایگزین کند که پس از عرضه به‌روزرسانی غیرفعال می‌شود.

کاهش اخیر باعث شده است که بر اساس داده‌های CoinGecko به پنجمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار تبدیل شود.

منبع خبر: cointelegraph

لینک مطلب: دفاع مدیر عامل فانتوم از سولانا