FavoriteLoadingافزودن به علاقه مندی ها

نیکلاس مرتن، مجری DataDash و یک تحلیل‌گر مشهور بازار ارزهای دیجیتال که دنبال‌کنندگان زیادی دارد، از روندهای مهم در چرخه آلت کوین‌ها در سال جاری صحبت کرده است. مرتن معتقد است که احتمالاً قبل از رشدهای بالا، بازار آلت کوین‌ها ابتدا با اصلاح قیمت همراه شوند.

مرتن در یک محتوای جدید، به ۵۱۱۰۰۰ مشترک یوتیوب خود گفت که شاخص‌های کلیدی نشان‌دهنده اصلاح شدید بیت کوین از ۴۹ به ۴۰ هزار دلار است که از آرام شدن هیجانات پیرامون راه‌اندازی صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین در آمریکا ناشی می‌شود.

علی‌رغم نگرانی‌ها، مرتن بر انعطاف‌پذیری بیت‌ کوین اذعان داشت و تأکید کرد که پس از تأیید ETF، بیت کوین عملکرد قیمت آنچنان بدی هم نداشته است.

مرتن عقیده دارد که حتی اگر احتمال اصلاح قیمت به میانگین‌های متحرک ۱۰۰ یا ۲۰۰ روزه وجود داشته باشد، توانایی بیت کوین در نگه داشتن مسیری کم‌نوسان‌تر، احتمالاً این ارز دیجیتال را در روند صعودی نگه دارد.

همچنین او از اینکه پیش‌بینی‌هایش درباره بیت ‌کوین در سال ۲۰۲۳ چقدر خوب عمل کرده، ابراز خوشحال کرد. با نگاهی به سال ۲۰۲۴، انتظار می‌رود که بیت کوین به زودی افت حدود ۱۵ درصدی را تجربه کند که به نظر او یک اصلاح طبیعی قیمت است؛ به خصوص که بازار سهام به سقف‌های بالاتری می‌رسد.

علاوه بر این، مرتن به روندهای قیمتی ارزهای دیجیتال با ارزش بازار بالا مانند اتریوم (ETH)، بایننس کوین (BNB )و ریپل (XRP) اشاره کرد که همچنان با ضعف مواجه هستند. در همین حال، مرتن سرمایه‌گذاری در آلت کوین‌های کوچک‌تر را که فضای زیادی برای رشد دارند، به دنبال‌کنندگان خود پیشنهاد کرد.

مرتن همچنین این احساس را که ارزهای دیجیتال با ارزش بازار بالا فاقد برنامه‌های کاربردی و نوآوری‌های هیجان‌انگیز هستند، به چالش کشید. او از دنبال‌کنندگان خود خواست که دید وسیع‌تری داشته باشند و ارزهای دیجیتال کوچک‌تری را که به مشکلات دنیای واقعی رسیدگی می‌کنند، مورد بررسی قرار دهند.

به عبارتی ساده، مرتن بر نیاز به تغییر تمرکز به سمت رمزارزهایی که راه‌حل‌ها و برنامه‌های جدید را ارائه می‌کنند، به جای تکیه صرف بر نام‌های تجاری، تأکید می‌کند.

منبع : coinpedia.org

لینک مطلب : تحلیل بازار ارزهای دیجیتال در سال 2024 و قدرت آلت‌کوین‌های کوچک