قیمت ETF در طی هیجانات بازار شاهد افزایش قابل توجهی بود که موجب ایجاد کمترین اختلاف از نوامبر 2021 با قیمت نقدی BTC را داشته است.

سرمایه‌گذاری نهادی بیت کوین با افزایش هیجان در خصوص تغییرات احتمالی نظارتی در ایالات متحده، شاهد افزایش حجم زیادی شد.

داده‌ها از جمله بلومبرگ نشان از رکورد ورودی هفتگی را از سوی صندوق‌های قابل معامله بیت کوین (ETF) و سایر منابع می‌دهد.

این خبر که ایالات متحده به زودی اجازه یک ETF مبتنی بر قیمت بیت کوین را می‌دهد، هم بر عملکرد قیمت بیت کوین و هم سایر مشتقات اثر گذاشته است.

اریک بالچوناس تحلیلگر ارشد ETF بلومبرگ نیز به افزایش حجم دو پلتفرم معاملاتی اشاره کرد. از جمله این پلتفرم‌ها BITO بود که اولین ETF مبتنی بر معاملات آتی است که در سال 2021 در ایالات متحده چراغ سبز نشان داد.

اریک همچنین افزود که ارزش بیت کوین تراست (GBTC) به 800 میلیون دلار رسیده است.

تجارت BITO و GBTC در 2.5 میلیارد دلار

BITO و GBTC در هفته گذشته به ترتیب 1.7 میلیارد دلار و 800 میلیون دلار معامله شدند.

ویلیام کلمنته یکی از بنیان‌گذاران شرکت تحقیقاتی رمزارز Reflexivity تجارت ETF را به عنوان “بازگشت با بخار کامل” توصیف کرد.

GBTC حتی قبل از افزایش 15 درصدی بیت کوین در هفته گذشته نیز بازگشت قابل توجهی داشته است.

پیروزی‌های قانونی تبدیل GBTC به یک ETF نقطه‌ای موجب ایجاد انگیزه شد. در نتیجه این امر اکنون محصول Grayscale با قیمت سهام ضمنی معامله می‌شود که فقط 13.1 درصد کمتر از قیمت نقدی BTC است. طبق داده‌های CoinGlass این اختلاف به کمترین میزان خود از نوامبر 2021 رسیده است.

شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری ARK Invest با وجود تمام این عوامل همگام با افزایش قیمت سهام، دارایی‌های GBTC خود را کاهش داد. این درحالی است که ARK خودش قصد دارد یک ETF بیت کوین را راه‌اندازی کند.

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: افزایش بی سابقه قیمت ETF