با وجود اشتیاق فزاینده برای صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین (BTC)، شیبا اینو (SHIB)، دومین میم کوین بزرگ بازار، طی ماه‌های اخیر روند نزولی را تجربه کرده است.

در این مسیر، این توکن شاهد کاهش ۱۸ درصدی قیمت نسبت به اوج قبلی خود یعنی ۰.۰۰۰۰۱۱۹۵ دلار بوده و در حال حاضر، در محدوده ۰.۰۰۰۰۰۹۸۱ دلار معامله می‌شود. با این حال، این حرکت نزولی مطابق با سطوح فیبوناچی اصلاحی، در محدوده قابل‌قبول باقی مانده است.

دوباره قیمت شیبا‌ با تجمع نهنگ‌ها و توکن سوزی2

نگاهی به نمودار روزانه نشان می‌دهد که قیمت شیبا به دو خط روند همگرا توجه جدی داشته است. اولین خط روند نزدیک به سه هفته به عنوان یک خط روند حمایتی در طول اصلاح بازار عمل کرده است.

از سوی دیگر، یک خط روند نزولی منجر به حرکت اصلاحی فعلی برای قیمت شیبا شده و معامله‌گران را از دستیابی به قیمت‌های بالاتر باز می‌دارد.

در ۹ ژانویه، قیمت شیبا از خط روند پایین‌تر بازگشت که منجر به افزایش ۸.۵ درصدی قیمت شد. اگر قیمت از خط روند مقاومتی عبور کند و یک شکست صعودی ایجاد شود، خریداران تأییدیه بهبود بیشتری دریافت خواهند کرد.

این رالی صعودی می‌تواند قیمت شیبا را تا ۱۶ درصد از محدوده فعلی ۰.۰۰۰۰۰۹۷۸ دلار افزایش داده و مرز بالای الگوی مثلث را دوباره به چالش یکشد. شکست رو به بالا از این مانع می‌تواند نشان‌دهنده تغییر در پویایی بازار باشد و صعود قیمت شیبا اینو به ۰.۰۰۰۰۱۸ دلار را تقویت کند.

با این حال، تا زمانی که خط روند پایین دست‌نخورده باقی بماند، این میم کوین ممکن است روند بهبود فعلی را طولانی کند. علاوه بر این، شکست به زیر ناحیه ذکرشده می‌تواند فشار فروش را تسریع کند و باعث اصلاح جدیدی برای قیمت شیبا شود.

در این میان، ارزش بالای شیب شاخص میانگین جهت‌دار (ADX) نشان می‌دهد که قیمت شیبا اینو برای بازیابی حرکت صعودی خود نیاز به اصلاح طولانی مدت دارد. همچنین، مرزهای مسطح اندیکاتور باند بولینگر (Bollinger Bands) عدم تحرک در فشار خرید و فروش را نشان می‌دهد.

با این حال، طبق داده‌ها، یک کیف پول نهنگ جدید ۱۳۶.۸۶ میلیارد شیبا به ارزش تقریبی ۱.۳۸ میلیون دلار را خریداری کرده است. این انباشت قابل‌توجه پس از آن رخ داد که جامعه شیبا اینو، ۹.۳۵ میلیارد توکن را سوزاند و باعث شد که نرخ سوختگی این میم کوین تا ۲۸۶۰۰ درصد افزایش یابد.

همچنین، داده‌ها نشان می‌دهند که در ماه گذشته، چهار سرمایه‌گذار بزرگ مجموعاً ۲.۳۹ تریلیون شیبا از صرافی بایننس خریداری کرده‌اند. این انباشت سنگین علی‌رغم مرحله اصلاح قیمتی، پتانسیل زیادی را برای رشد مجدد قیمت شیبا اینو نشان می‌دهد.

منبع : coingape.com

لینک مطلب : رشد دوباره قیمت شیبا‌ با تجمع نهنگ‌ها و توکن سوزی