MetaMask در 14 اکتبر برای مدت چند ساعت از اپ استور اپل حذف شد. از طرفی هم نگرانی‌ها در مورد چالش‌های قانونی با Big Teach را احیا کرد.

کیف پول اتریوم MetaMask در 14 اکتبر برای چند ساعت از اپ استور اپل حذف شد. این امر نگرانی‌هایی را در مورد حذف کامل آن از بازار ایجاد کرد. این کیف پول به برنامه‌های غیر متمرکز مختلف Web3 (DApps) متصل است. MetaMask گفت که بیش از 30 میلیون کاربر در سراسر جهان دارد.

گزارشی در 14 اکتبر مبنی بر اینکه MetaMask دیگر در اپ استور ظاهر نمی‌شود، منتشر شد. همچنین کاربران اپل نیز قادر به دانلود اپلیکیشن از وب سایت MetaMask نبودند.

سخنگوی MetaMask گفت: «برنامه ما در حال حاضر داخل اپ استور در دسترس نیست. اما این موضوع با هیچ گونه فعالیت مخرب ارتباطی ندارد. ما در حال تلاش برای حل این مشکل هستیم. همچنین باید به این نکته توجه داشت که هیچ نگرانی امنیتی وجود ندارد. از طرفی هم این امر هیچ ربطی به عملکرد برنامه ندارد.»

سیاست اپ استور و Google Play

به نظر می‌رسد سیاست‌های خدمات اپل پشت ناپدید شدن این برنامه است. همچنین این پلتفرم به فرایندهایی مانند استخراج ارزهای دیجیتال اجازه اجرا را نمی‌دهد.

سخنگوی MetaMask بیان کرد که این حذف اپلیکیشن موقتی است. همچنین بیان کردند که این پلتفرم به زودی دوباره به اپ استور باز می‌گردد.

این دومین چالش بزرگ فناوری برای MetaMask است. برنامه MetaMask در دسامبر 2019 به دلیل نقض دستورالعمل‌های خدمات مالی شرکت، از Google Play تعلیق شد. گوگل به سیاست خود مبنی بر ممنوعیت استخراج ارزهای دیجیتال در دستگاه‌های تلفن همراه اشاره کرد و بلافاصله درخواست MetaMask را برای لغو ممنوعیت رد کرد.

دستورالعمل‌های اپل، توسعه‌دهندگان برنامه را ملزم به اشتراک 30 درصد از درآمد حاصل از تراکنش‌ها خود می‌کند. این مالیات 30 درصدی اپل مانعی در برابر شرکت‌های رمزنگاری برای ارائه خدماتشان به کاربران iOS است.

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: حذف MetaMask از اپ استور برای مدت کوتاهی